Rīgas zoodārzs aicina ziedot ziemeļbrieža maltītei un piedalīties loterijā

2022. gada 25. novembrī 21:00

Rīgas zoodārzā šodien sākušās nu jau tradicionālās “Ziemas naktis”, kas dzīvniekus apmeklētājiem ļauj apskatīt arī diennakts tumšajā laikā. Vēlajās vakara stundās zvērudārzā būs arī dažādas izklaides. Varēs laimēt arī brīvu parka apmeklējumu gada garumā, vēsta TV3 Ziņas.

Nu jau vairāk nekā 10 gadus vairāku nedēļu garumā Rīgas zoodārzs pagarina savu ierasto darba laiku, lai apmeklētājiem ļautu ielūkoties dzīvnieku pasaulē arī naktīs. Zoodārzā sola – naktīs te ir gana liela rosība ne tikai tropu mājās, bet arī aplokos.

Rīgas zoodārza Ziemassvētku vecītis

“Dzīvnieki patiešām ir aktīvi, mēs jau arī gājām, jūs redzējāt, ka tie darbojas un ēd, tā kā nakts viennozīmīgi visiem nav guļas laiks. Piemēram, aizejot pie polārpūces, redzams, ka tā teju visu laiku ir nomodā.”

Līdztekus dzīvnieku apskatīšanai zoodārzs sarūpējis arī aktivitātes, viena no tām būs interaktīvā izstāde, kur ar vides objektiem ir iespēja saprast, cik tad lieli realitātē ir dzīvnieki. Teiksim, šāds izmērs dzīvē ir pelēko roņu tēviņam, nedaudz mazāka dzīvē izskatās pelēko roņu mātīte, bet šis, sižetā redzamais izmēros vismazākais, ir mazais ronēns.

Rīgas zoodārza Ziemassvētku vecītis

“Jebkurš apmeklētājs var sajust, cik viņš ir liels vai mazs attiecībā pret dzīvniekiem. Šis, piemēram, ir grēvijas zebras reālais izmērs un tad mēģiniet iedomāties, kā būtu, ja Jūs stāvētu blakus zebrai. Caur to mēs iemantojam cieņu pret dzīvniekiem, saprotot, ka neesam visvareni, bet esam tikai daļa no pasaules.”

Zoodārza teritorijā ik vakaru degs ugunskurs, pie kā pasildīties vai uzcept desiņas, savukārt bērnus izklaidēs Ziemassvētku vecītis. Ik vakaru paredzētas dzīvnieku barošanas demonstrācijas. Īpaša misija paredzēta ziemeļbriedim Elmo – cilvēki ir aicināti ziedot viņa maltītei un vienlaikus piedalīties arī loterijā.

“Mēs turpinām ziedojumu akciju mūsu ziemeļbriedim Elmo, kurš gada beigās metīs ragus. Tas, kurš visprecīzāk uzminēs nomesto ragu svaru, iegūs ģimenes gada abonementu. Aicinām ziedot un ziedojuma maksājuma uzdevumā ierakstīt, cik smagi būs Elmo ragi.

Rīgas zoodārza “Ziemas naktis” notiks līdz 8. janvārim.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm