Saturs turpinās pēc reklāmas

Rīgas zoodārzā gatavojas jaunās “Āfrikas savannas” atklāšanai

Rīgas Zooloģiskajā dārzā izveidots jaunas koncepcijas dzīvnieku laukums – ”Āfrikas savanna”. Jaunajā teritorijā kopā mitināsies vairākas dzīvnieku sugas, kas savvaļā sastopas bieži.

2019. gada 27. augustā 8:05

Taču Zoodārza pārstāvji norāda, ka “Āfrikas savannas” veidošana nav vienkārša, jo nav zināms, kā dzīvnieki uzvedīsies, kad nebrīvē pirmo reizi sastapsies aci pret aci.

Saturs turpinās pēc reklāmas

“Āfrikas savannas” jaunā teritorija vēl pašlaik nav nodota ekspluatācijā. Taču zoodārza direktors Ingmārs Līdaka norāda, ka viss ir jau teju gatavs. Savannas teritorija atrodas blakus jau esošajai žirafu mājai. “Āfrikas savannas” teritorija gluži ir piebūvēta klāt žirafu mītnei, tāpēc esošo un jauno teritoriju ir iespējams apvienot.

“Tā ir teritorija, kur dzīvos visi kopā – antilopes, zebras, tostarp žirafes. Un mazākajām antilopēm, zebrām ir paredzēta sava teritorija, privāta,” stāsta Līdaka.

Lielas bažas ir par to, kā iepriekš savstarpēji nepazīstamie dzīvnieki sadzīvos. Tāpēc, piemēram, mazāko dzīvnieku teritorija nodalīta ar vārtiem, kuriem žirafe cauri nevar iziet.

Taču – ne jau tikai lielās žirafes var būt drauds, tikpat labi arī krietni mazākās zebras var uzsākt cīņu par dominēšanu jaunajā teritorijā. “Zebru puisis mums tāds diezgan greizsirdīgs un nikns. Protams, ir zināmas bažas, ka viņš gribēs to teritoriju iegūt savam baram,” turpina zoodārza vadītājs.

Jaunajā “Āfrikas savannā” no Vācijas tiks atvesti pērtiķi. Tos gan nav paredzēts laist kopā ar pārējiem dzīvniekiem, pērtiķiem būs jādzīvo atsevišķā teritorijā uz salas. “Tie ir savannas pērtiķi – līdzīgi paviāniem – lieli, krāšņi, trīs puiši, vecpuiši. Puišiem ir koši zilas krūtis,” atklāj Līdaka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Tieši ūdens kanālam ir jābūt tam, kas savannas pērtiķus noturēs salā, jo viņiem ļoti nepatīkot ūdens.

Kopumā “Āfrikas savannā” mitināsies četras žirafes, četras dižantilopes, no kurām divas jau ir Rīgā, bet divas – vēl jāatved, trīs impalas, kas pavisam nesen – augustā – atvestas. Ceļojuma laikā vienai diemžēl nolūza rags.

Vēl arī būs maziņās antilopes jeb dikdiki, kas jau mitinās jaunajās telpās, tad vēl četras zebras, kas Rīgā dzīvo jau ilgu laiku, un vēl arī jau minētie pērtiķi, kas vēl tikai tiks vesti no Vācijas. Tātad – ļoti daudz jaunu dzīvnieku un vēl arī neparastā izvietojumā.

Bija paredzēts, ka ”Āfrikas savanna” būs atvērta jau pavasarī, taču sarežģītie darbi ir ieilguši. Zoodārza pārstāvji gaida, kad viss tiks savests pilnā kārtībā. Paredzams, ka “Āfrikas savannas” jaunā taka durvis vērs oktobra sākumā.

Līdaka norāda, ka atsevišķas telpas ir uzbūvētas neatbilstoši, tāpēc viņi gaida, kad kļūdas tiks izlabotas. Ilgā gaidīšana gan nes zaudējumus zoodārzam, jo viņi bija paredzējuši, ka jaunā ekspozīcija pievilinās vairāk apmeklētāju šovasar. Tajā pašā laikā zoodārza darbinieki, protams, ir gandarīti par jauno “Āfrikas savannu”, jo tā ir moderna un Rīgā līdz šim neredzēta ekspozīcija.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas