Rīgas vidusskolas šogad skolēnu uzņemšanai ņems vērā centralizēto eksāmenu rezultātus

Rīgas vidusskolas šogad skolēnu uzņemšanai ņems vērā centralizēto eksāmenu rezultātus, bet apvienotie iestājpārbaudījumi notiks tikai uzņemšanai valsts ģimnāzijās un Rīgas Franču licejā, informēja Rīgas domē.

20. martā 13:34

Lai nāktu pretī skolām un skolēniem, Rīgas skolām šogad tika sniegtas izvēles iespējas noteikt uzņemšanas kritērijus 10. klases komplektēšanai – iestājpārbaudījuma rezultātu vai iegūto vērtējumu centralizētajos eksāmenos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

54 galvaspilsētas vidusskolas izvēlējās ņemt vērā centralizēto eksāmenu rezultātus, bet septiņas skolas – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, Āgenskalna Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts klasiskā ģimnāzija un Rīgas Franču licejs – izvēlējās noteikt iestājpārbaudījumus.

Izglītības kvalitātes paaugstināšanai pašvaldība šogad noteikusi minimālās prasības skolēnu uzņemšanai 10. klasē. Lai skolēns pretendētu uz iestāšanos 10. klasē, mācību sasniegumi, beidzot 9. klasi, visos mācību priekšmetos nedrīkst būt zemāki par 4 ballēm, vērtējumam latviešu valodā jābūt ne zemākam par piecām ballēm, bet vērtējumam centralizētajos eksāmenos – latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā – ne zemākam par 35%.

No pirmdienas, 20. marta, tīmekļa vietnē www.izglitiba.riga.lv un skolu mājaslapās pieejama informācija par iestājpārbaudījumu programmām, pieteikšanos iestājpārbaudījumiem, laiku un vietu.

Apvienotais iestājpārbaudījums Rīgas valsts ģimnāziju 7. klasei notiks 22. aprīlī un tam elektroniski reģistrēties varēs no 3. aprīļa plkst. 9 līdz 17. aprīļa plkst. 9 Pārbaudījums notiks rakstiski matemātikā, bet Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā papildus būs jākārto iestājpārbaudījums angļu vai vācu valodā.

Lai skolēns pretendētu uz iestāšanos valsts ģimnāziju 7. klasē, mācību sasniegumi, beidzot 6. klasi, visos mācību priekšmetos nedrīkst būt zemāki par četrām ballēm, vērtējumam latviešu valodā jābūt ne zemākam par piecām ballēm.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm