tv3.lv

“Rīgas ūdens”: Tarifi jāpalielina pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai

Uzņēmumam “Rīgas ūdens” tarifu palielināšana ir nepieciešama pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, teikts uzņēmuma izplatītajā paziņojumā.

3. maijā 13:40

“Pārdomāta tarifu paaugstināšana ir nepieciešama saskaņā ar Rīgas domes noteiktajiem nefinanšu mērķiem – palielināt sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu izmantošanu un pieslēgumu īpatsvaru, nodrošinot kvalitatīvu dzīves vidi un mazinot vides piesārņojumu, uzlabot notekūdeņu attīrīšanas kvalitāti un efektivitāti, uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti un nodrošināt vēl kvalitatīvākus ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus,” tarifu palielinājumu argumentē uzņēmums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) 29. aprīlī ir apstiprinājusi jaunus “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus, tos palielinot par 17 centiem kubikmetrā jeb par 22,4%. Turpmāk ūdensapgādes pakalpojumu tarifs būs 1,02 eiro kubikmetrā, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 0,91 eiro kubikmetrā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Jaunie tarifi stāsies spēkā 1. jūnijā.

Uzņēmums vērtē, ka arī pēc palielināšanas ūdenssaimniecības tarifi Rīgā būšot vieni no zemākajiem Latvijas pilsētās. “Rīgas ūdens” aprēķini liecinot, ka uzņēmuma sniegto pakalpojumu jaunie tarifi jeb izmaksas procentos pret vidējiem Latvijas mājsaimniecību ienākumiem saglabāšoties 2018. gada līmenī – aptuveni 1% no vidējiem ienākumiem.

Vidējās mājsaimniecības ūdens patēriņa izmaksas Rīgā līdz šim veidojušas ap 14 eiro mēnesī ar PVN, bet saskaņā ar jaunajiem tarifiem tās būs aptuveni 17 eiro mēnesī ar PVN, aplēsis uzņēmums.

Rīgā ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumus nodrošina SIA “Rīgas ūdens”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm