Rīgas tūrisma attīstības birojā no “Saskaņas” biedra sievas amatu pārmanto māte

Ar Krieviju un citām valstīm kontaktus domē uztur Rīgas tūrisma attīstības birojs jeb “LIVE Riga”. Tas ir nodibinājums, kas pastāv, pateicoties ap 3 miljonu eiro lielām ikgadējām dotācijām no Rīgas budžeta.

2017. gada 19. februārī 19:24

Birojs ir kā starpnieks, kas domes uzdevumā, lai popularizētu Rīgu, iepērk dažādus pakalpojumus, reklāmu rullīšus, suvenīrus. Šis nodibinājums par ienesīgu darbavietu kļuvis vairākiem ar “Saskaņu” saistītiem cilvēkiem, kuri dāsni ziedo savai partijai. Viena šāda saskaņieša ģimenes ietvaros pat izdevies pārmantot kādu Rīgas tūrisma attīstības biroja amata vietu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

2014. gadā Rīgas tūrisma attīstības birojā strādāja 31 cilvēks. Algām tērēja 408 tūkstošus eiro. Kāds ir pašreizējais algu budžets un cik darbinieku birojā strādā, iestādes pārstāvji neatklāj.

Biroju vada valde. Priekšsēdētāja Vita Jermoloviča no “Gods kalpot Rīgai”. Locekļi – Maksims Tolstojs un Regīna Ločmele-Luņova. Abi no “Saskaņas”. Luņova amatā nonāca 2015. gada jūlijā – dažus mēnešus pēc tam, kad saistībā ar kriminālizmeklēšanu pret viņas firmu nolika Saeimas deputāta mandātu.

Izdarīgais “Saskaņas” frakcijas vadītājs un domes finanšu komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs strādā ne tikai tūrisma biroja valdē, bet arī vada tā iepirkumu komisiju. Iepriekš papildus strādājis valdē “Rīgas satiksmē” un arī SIA “Rīgas karte”.

Tolstoja kundze Jeļena Jakovļeva vienlaikus ar vīru darbojusies valdē SIA “Rīgas kartē” un strādājusi valdē arī “Rīgas namu pārvaldniekā”. Abu laulības šķiršana sakrīt ar laiku, kad Tolstojs uzsāka privātpersonas maksātnespēju. Abi arī dāsni ziedojuši partijai

Kopš 2012. gada Tolstojs ziedojis 15 tūkstošus eiro (15 728,85 eiro). Biedru naudā iemaksājis 16 715 eiro. (Kopā – 32 443 eiro).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bez Tolstoja finanšu problēmas piemeklējušas Saskaņas ierindas biedri Jūliju Maļiku. Neraugoties uz maksātnespēju, viņa 15 000 eiro ziedojusi “Young.lv”, “9.maijs.lv” un “Saskaņai”. Tas divas reizes pārsniedz Maļikas iztikas līdzekļus. Un arī viņa strādā tūrisma attīstības birojā.

Ar Rīgas tūrisma attīstības biroju saistīti arī citi Saskaņas biedri. Birojā strādājusi Jekaterina Morozova. Šobrīd Morozova nokļuvusi citā domes struktūrā – Rīgas namu pārvaldnieka Kurzemes nodaļas iecirknī strādā par vadītāja vietnieci. Šajā iecirknī pirms gada vadītāja amatā bez atbilstošas izglītības bija nokļuvis Saskaņas domes deputātes Svetlanas Savickas četras reizes sodītais dzīves draugs. Morozova kopš 2010.gada partijai ziedojusi gandrīz 18 tūkstošus eiro (17 988 eiro). Biedru naudā samaksājusi – 3477 eiro. (Kopā – 21 465 eiro).

Vēl neredzētu rokādi veikuši nesen Rīgas namu pārvaldnieka valdē bijušā “saskaņieša” Sandra Bergmaņa ģimenes locekļi. Viņa sieva strādājusi Rīgas tūrisma attīstības birojā. Vadījusi projektus. Tad devusies dekrētā. Un šajā amatā darbā pieņemta Bergmaņa māte.

 

 

 

 

 

 

Rīgas mērs Nils Ušakovs šonedēļ neatrada laiku, lai aprunātos par “Saskaņas” biedru darbošanos pašvaldības iestādēs.

Rīgas tūrisma attīstības birojam lūdzām, lai viņi atklātu savu darbinieku sarakstu un viņu saņemto atalgojumu. Biroja pārstāvji atbildēja, ka tas būtu darbinieku privātuma aizskārums un tāpēc viņi šādu informāciju sniegt nevarot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm