tv3.lv

“Rīgas satiksme” lauzusi līgumu ar Arodbiedrību koordinācijas centru

2017. gada 15. jūnijā 20:09

Uzņēmums ”Rīgas satiksme” lauzis līgumu ar Arodbiedrību koordinācijas centru, kas bija tā starpnieks sadarbībā ar arodbiedrību LABA.

Lielākā daļa no ”Rīgas satiksmes” darbiniekiem ir šīs arodbiedrības biedri. Turpmāk ”Rīgas satiksme” pati nodrošināšot saviem darbiniekiem visus tos labumus, kuru organizēšanai Arodbiedrību koordinācijas centram iepriekš tika pārskaitītas prāvas summas. Piemēram, 2015. gadā tas bija gandrīz pusotrs miljons eiro.

”Ņemot vērā dažādus ieteikumus, apstākļus un arī mūsu iekšējo resursu pārvērtējumu, mēs esam nonākuši pie secinājuma, ka šobrīd būtu pareizāk izdarīt tā, ka Arodbiedrību koordinācijas centru, visu to sadaļu pārņemt ”Rīgas satiksmes” rīcībā un mēs paši turpmāk nodrošināsim tos visus labumus, kas attiecas uz darbiniekiem,” skaidroja ”Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis.

Šomēnes ”Rīgas satiksme” arī vairs nav pārskaitījusi biedru naudas arodbiedrībai LABA. Kā skaidroja tās vadītājs, līdz šim tas tika darīts uz koplīguma pamata, tāpēc tagadējā situācija arodbiedrību neapmierina.

“”Rīgas satiksme” ir pārtraukusi daļēji izpildīt koplīgumu. Par to mums ir ierosināms kolektīvais tiesību strīds, un to mēs arī darīsim,” sacīja LABA valdes priekšsēdētājs Raimonds Gailis.

Pēc LABA datiem, arodbiedrībā ir gandrīz visi ”Rīgas satiksmes” darbinieki. Līdz šim biedri naudas par viņiem administrēja darba devējs, bet tagad nu tas būs jādara pašiem. Biedra nauda ir 1 % no bruto algas. Līdz šim tā tika centralizēti ieturēta no gandrīz 4000 ”Rīgas satiksmes” darbinieku atalgojuma. Mēnesī tas kopā ir ap 20 000 eiro. Zaudējot šos ienākumus, LABAi acīmredzot radušās problēmas, par ko liecina arī pie tās biroja durvīm parādījies uzraksts.

”Mums ir grūti tagad strādāt, jo mēs esam daļēji bloķēti, tāpēc mēs nedaudz pārkārtojamies un ir vajadzīgas pāris dienas, lai mēs reorganizētos,” atzina Gailis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, vēl pirms diviem gadiem pēc pārbaudes Valsts kontrole ieteica ”Rīgas satiksmei” rūpīgi izvērtēt sadarbības nepieciešamību Arodbiedrību koordinācijas centru. Kā ceturtdien raidījumam paskaidroja Valsts kontrolē, tolaik tikušas veiktas vien formālas darbības ieteikuma izpildei. Proti, sagatavots pētījums, kurā tika pamatota ”Rīgas satiksmes” un Arodbiedrību koordinācijas centra sadarbības nepieciešamība. Tagad tādas acīmredzot vairs nav. Valsts kontrole arī ir ierosinājusi veikt grozījumus likumā, lai tai atļautu pārbaudīt pašvaldību uzņēmumu pārskaitījumus arodbiedrībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm