Rīgas Pašvaldības policistiem uzturdevas kompensācija būs 1,75 eiro par stundu

Rīgas Pašvaldības policistiem (RPP) noteikta uzturdevas kompensācija 1,75 eiro par stundu par darbu ikdienas apstākļos, bet  par īpašos apstākļos nostrādāto laiku paredzēta papildu kompensācija 0,25 eiro par stundu, paredz trešdien, 14.decembrī, Rīgas domes pieņemtais lēmums.

2022. gada 14. decembrī 17:22

Līdz šim uzturdevas kompensācija atkarībā no ieņemamā amata bija no 71 līdz 170 eiro mēnesī, savukārt jaunā kārtība ļaus būtiski paaugstināt izmaksājamās uzturdevas apmēru mēnesī, norāda domē. Rīgas domes lēmums palielināt uzturdevas kompensācijas apmēru RPP darbiniekiem pieņemts, lai kompensētu inflācijas radīto cenu pieaugumu un uzlabotu pašvaldības policistu darba apstākļus,

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Linda Ozola.
Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas priekšsēdētāja, vicemēre

“Rūpējoties par policistiem, mēs rūpējamies par visu rīdzinieku drošību. Lai uzlabotu esošo darbinieku stāvokli un piesaistītu jaunus kadrus, mums ir svarīgi novērtēt pašvaldības policistu darbu arī caur atlīdzības paaugstināšanu, jo īpaši strauji pieaugošās inflācijas apstākļos.”

Jaunais izmaksājamās uzturdevas kompensācijas apmērs mēnesī nodrošinās atbilstību 2022.gada sākumā fiksētajām pārtikas produktu cenām, kā arī pašvaldības budžeta iespējām un uzturdevas kompensācijas apmēram karavīriem, militārajiem darbiniekiem un zemessargiem.

Uzturdevas kompensāciju RPP darbiniekiem plānots izmaksāt reizi mēnesī par faktiski nostrādātajām stundām. Pamata uzturdevas kompensācija tiks izmaksāta tām RPP atestētajām amatpersonām, kuras veic likumā “Par policiju” noteiktos pienākumus.

Savukārt papildu kompensācija par katru faktiski nostrādāto stundu tiks izmaksāta tām amatpersonām, kuras norīkotas ne mazāk par astoņām stundām nodrošināt sabiedrisko kārtību publisko pasākumu norises vietā vai ārvalsts amatpersonu vizītes nodrošināšanā, ārkārtas situācijas seku likvidācijā un šo situāciju skartās teritorijas vai objekta apsardzē, vai ne mazāk par astoņām stundām piedalās profesionālajās apmācībās ārpus Rīgas pašvaldības policijas struktūrvienībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm