tv3.lv

Rīgas domnieki balsos par Maskavas dārza pārdēvēšanu

Šodien Rīgas domes deputāti balsos par tagadējā Maskavas dārza pārdēvēšanu. Maskavas dārza sākotnējais nosaukums bija Latgales dārzs, tagad šo nosaukumu nolemts atjaunot. Kamēr deputāti vēl lems, piemēram, “Google” kartē vēsturiskais nosaukums jau atjaunots.

Maskavas dārzs atrodas tā dēvētajā Maskavas forštatē, kas oficiāli ir Latgales priekšpilsēta. Tas ir visai liels, 6,2 hektāru platībā.

“Latgales dārza nosaukums jau figurēja pirms Maskavas dārza nosaukuma.” Pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis uzsver, ka parkam tiek atjaunots vēsturiskais nosaukums. 20. gadsimta trīsdesmito gadu beigās izveidotais parks sākotnēji nosaukts par Latgales dārzu, Maskavas parka nosaukumu tas ieguva 1945. gadā.

Tagad parka nosaukuma atjaunošanu jau atbalstījušas visas atbildīgās institūcijas: “Jautājums izskatīts gan pieminekļu padomē, gan saņemts pozitīvs Valsts valodas centra un Ārlietu ministrijas atzinums, līdz ar to Maskavas dārzu plānots pārsaukt par Latgales dārzu.”

Pārvaldes vadītājs prognozē, ka Rīgas domes deputāti balsojumā atbalstīs parka nosaukuma atjaunošanu. Parkā sastapto cilvēku viedokļi atšķiras, netrūkst arī vienaldzīgo. Iedzīvotāji, kuri ir vairāk iedziļinājušies parka vēsturē, labāk vēlas redzēt sākotnējo nosaukumu.

Maskavas dārzā ir arī Rīgas un Maskavas pilsētu sadraudzības akmens. Arī to, visticamāk, demontēs un aizvedīs prom.

Deputātu balsojums par Latgales dārza nosaukuma atjaunošanu vēl tikai notiks, taču “Google”, šķiet, jau zina iznākumu. Rīgas digitālajā kartē Maskavas dārzs jau pārdēvēts par Latgales dārzu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm