tv3.lv

Rīgas dome uzskata, ka atkritumu krīze galvaspilsētā ir atrisināta

2019. gada 2. decembrī 20:39

Valdība otrdien lems par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu Rīgā saistībā ar atkritumu krīzes draudiem. Pašvaldībā gan uzskata, ka visi draudi ir novērsti, pamata šādam rīkojumam nav un politiķi piesauc samākslotu krīzi. Līdz jaunā iepirkuma uzvarētāju noskaidrošanai pakalpojumu nodrošinās līdzšinējie operatori par veco cenu.

Līdz ar to Rīgas dome apgalvo, ka atkritumu krīzes draudi pilsētā novērsti un iemesla lemt par ārkārtas stāvokļa pagarināšanu valdībai otrdien nav.

Jau tā nestabilajai Rīgas domes koalīcijai pēdējās nedēļās steidzami nācās risināt sasāpējušo atkritumu jautājumu, kura dēļ atlaist domi piedraudēja reģionālās attīstības ministrs. Rudenī, kad izgāzās mēģinājums šos pakalpojumus uzticēt uzņēmumam “Tīrrīga”, kas būtiski celtu atkritumu tarifus, domnieki pierunāja līdzšinējos operatorus turpināt darbu, maksu iedzīvotājiem nepalielinot. Savukārt valdība galvaspilsētā izsludināja ārkārtas stāvokli. Otrdien to iecerēts pagarināt vēl uz trim mēnešiem, kam gan pašvaldība nepiekrīt.

Tikmēr atbildīgās ministrijas rīcību domnieki sauc par politisku spēli. “Tiešām tā ir politiska spēle, lai novērstu uzmanību no tā, kas notiek Latvijā citās jomās, vai patiešām Rīgas dome nevar tikt galā ar savu vienu no pamatfunkcijām,” akcentē Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Domes amatpersonas norāda, ka ir uzlaboti saistošie noteikumi, kas sestdien nosūtīti ministrijai, tajos nepilnības novērstas.

“VARAM ministrija ir paudusi viedokli, kas, manuprāt, nav pamatots šobrīd un satur apšaubāmus apgalvojumus par domes rīcību iepriekšējā periodā, galvenais pārmetums, ka dome neko nav darījusi laika posmā no ārkārtas situācijas izsludināšanas līdz šim brīdim,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Pašvaldība akcentē, ka ir notikusi sarunu procedūra ar šobrīd trim pašvaldībā strādājošajiem atkritumu savākšanas operatoriem, ar kuriem pagājušonedēļ noslēgti līgumi par pakalpojuma sniegšanas turpināšanu. Tādējādi paliks spēkā arī ar iedzīvotājiem noslēgtie līgumi. Ministrijas bažām par domes spēju nodrošināt atkritumu savākšanas nepārtrauktību pēc 11. decembra pamata vairs nav.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus pašvaldība uzsver, ka ir izsludināts jauns iepirkums atkritumu izvešanai. Tā uzvarētāji sniegs pakalpojumu līdz “Tīrrīgas” strīda tiesiskam noregulējumam.

“Tas, ka mūsu pašlaik noslēgtie līgumi sarunu procedūras ietvaros paredz to, ka mēs mierīgi, ja ir vajadzīgs – kaut vai septiņus gadus varam strādāt pie perfekta iepirkuma, ar ko visi būs apmierināti, tā kā steigai nav nekāda pamata. Šobrīd cena nemainās, tā daļa, kas ir atkarīga no operatoriem, vienīgais, kas var ietekmēt cenas paaugstināšanos, ir Dabas resursu nodoklis,” skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm