Rīgas dome sola izvērtēt “Aqua Riga” darbību, kas ilgstoši rada zaudējumus pašvaldībai

Galvaspilsētas rātskungi tiek tirdīti par vēl kādu neveiksmi: par uzņēmuma “Rīgas ūdens” meitas kompānijas “Aqua Riga” darbību. “Aqua Riga” kādreiz bija ambiciozs projekts – bija doma pildīt pudelēs Baltezera ūdeni un to tirgot. Taču nekas labs no tā nav iznācis: firmas parādi ar katru gadu aug. 

2019. gada 21. februārī 19:23

“Konkurss: Saskaiti “Aqua Riga” plastikāta pudeļu skaitu, kas atrodas Rīgas domes deputātiem uz galda! Ūdens no krāna netiek pat dzerts Rātsnamā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādi par pašvaldības piebaroto firmu “Aqua Riga” un tās produkciju smīkņā soctīklu lietotājs Mārtiņs Kossovičs. Internetā par uzņēmumu ziņas skopas. Nav ne mājaslapas, nekā. Vien pavecas ziņas, cik daudz pašvaldības naudas firmā iepumpēts, un cik neveiksmīgs bizness izvērties.

SIA “Aqua Riga” dibināta 2012. gada 28. augustā, pamatojoties uz Rīgas domes lēmumu, kurš paredzēja uzsākt SIA “Rīgas ūdens”  rīcībā esošā kvalitatīvākā dzeramā ūdens fasēšanu. Pret šāda biznesa uzsākšanu iebilda Konkurences padome, uzskatot, ka šādā veidā tiek kropļota konkurence.

Saeimas revīzijas komisija vērsās pie Rīgas domes vadības ar jautājumu, cik tad ilgi turpināsies zaudējumu nesošā uzņēmuma darbība. “Vai jūs plānojat beigt konkurences kropļojumu attiecībā uz ūdens pildīšanu plastmasas pudelēs, ar ko nodarbojas “Rīgas ūdens” meitas sabiedrība “Aqua Riga”?” vaicāja Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) gan uz šo jautājumu neatbildēja, aicinot skaidrojumu dot kolēģim Oļegam Burovam (GKR), kurš vienā vārdā atbildēja, ka firmas darbību pārskatīs: “Izvērtējam!”

Pēdējo reizi uzņēmums pārskatu iesniedzis par 2017. gadu, ko pabeidzis ar 8420 eiro zaudējumiem. Iepriekšējo gadu nesegtie zaudējumi ir krietni iespaidīgāki – 167 535 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lursoft” dati liecina, ka “Aqua Riga” 2017. gadā apgrozījums bijis 6738 eiro, nodokļos samaksāti vien 2000 eiro. Uzņēmuma vadītājs ir Jānis Lapiņš, kurš šo darbu apvieno ar darbu “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā”, kur saņēmis 56 335 eiro, iepretim niecīgajai aldziņai “Aqua Riga”, kur gada laikā iekrājis 4560 eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm