tv3.lv

Rīgas dome pirks zemi, kas daļēji pieder skandalozajam Mārim Sprūdam

Viens no komitejā apspriestajiem zemes gabaliem daļēji pieder bijušajam maksātnespējas administratoram Mārim Sprūdam, kurš izpelnījās plašu ievērību, jo tika aizturēts pagājušā gada jūnijā.

Komitejas vadītājs Oļegs Burovs TV3 Ziņām atzina, ka ir situācijas ķīlnieki, jo viņiem šī zeme ir jāpērk, jo tas skar projektu, kur ir iesaistīts Eiropas līdzfinansējums. Tika pieņemts lēmums zemes gabalu atpirkt. Lielākā daļa komitejas deputātu balsoja par, bet opozīcijas deputāti atturējās.

Burovs informēja, ka kopumā visa summa, kas tiks iztērēta, atpērkot zemes gabalus Skanstes rajonā, ir vairāk nekā 900 00 tūkstoši eiro, cik konkrēti tiks Sprūdam, pagaidām nevar pateikt.

Jau ziņots, ka toreizējo administratoru Māri Sprūdu un Ilmāru Krūmu aizturēja pagājušā gada jūnijā. Sprūdu atbrīvoja šogad februārī pēc tam, kad tiesa viņam noteica pusmiljona eiro lielu drošības naudu. Šī ir lielākā drošības naudas Latvijas tiesu sistēmas vēsturē un to oficiāli samaksāja viņa brālis, uzņēmējs Kristaps Sprūds.

Iepriekš prokuratūra Sprūdam uzrādīja apsūdzību par izspiešanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Sprūdam inkriminē aptuveni miljons eiro izspiešanu grupā un šīs summas legalizēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm