Rīgas dāvātie ģeneratori un siltuma pūtēji devušies ceļā uz Kijivu

2022. gada 6. decembrī 13:04

Šodien plkst. 12.30 ceļu uz kara postītās Ukrainas galvaspilsētu Kijivu sāka Rīgas dāvātie 115 ģeneratori un 100 siltuma pūtēji, novēroja TV3 Ziņas.

Ukrainas vēstnieks Latvijā un Rīgas mērs šodien pirmos –  jau iepakotos – ģeneratorus un siltuma pūtējus pavadīja ceļā uz Kijivu. Kā zināms, Ukrainas energosistēma tiek nemitīgi postīta krievu okupantu raķešu uzbrukumos, tā dēļ miljoniem ukraiņu slīgst tumsā un dienas vada aukstumā. Nu viņiem talkā nāks 115 dīzeļģeneartori un 100 siltuma ierīces.

Šie ģeneratori domāti kritiski svarīgām ēkām Ukrainā – slimnīcām, skolām un patversmēm, nodrošinot elektrību un siltumu.

Rūta Dimanta
fonda “Ziedot.lv” vadītāja

“Tā palīdzība ir ļoti nozīmīga, mēs šo vajadzību saskaņojām ar Kijivu. Pateicoties “Rīgas satiksmei”, kura mums palīdzēja veikt cenu aptauju, lai ziedojums tiktu izmantots vismērķtiecīgāk un labāk, mēs šodien varam piepildīt mašīnu un sūtīt reālu siltumu.”

Rīgas pašvaldība nepieciešamā aprīkojuma iegādei ir ziedojusi 200 000 eiro. Tā kā tā ir nodokļu maksātāju nauda, tad šie akūti vajadzīgie elektrības un siltuma radītāji ir kā dāvana no rīdzeniekiem gaidāmajos Ziemassvētkos.

Mārtiņš Staķis
Rīgas mērs

“Ir ārkārtīgi svarīgi, lai šī krava nonāktu Ukrainā līdz Ziemassvētkiem. Mums kā tautai tas kaut ko nozīmē – “Lai jums silti un gaiši Ziemassvētki!”. (..) Tāpēc es saku lielu paldies Ziedot.lv, jo likumā noteiktās iepirkuma procedūras mums neļauj to izdarīt līdz Ziemassvētkiem. Ir tik labi, ka mums ir tāds partneris, kuram mēs šajā jautājumā varam uzticēties un to izdarīt laikā!”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krievijas mērķtiecīgo gaisa uzbrukumu rezultātā Ukrainas iedzīvotājiem draud auksta ziema un tumsa. Taču par spīti tam, izturīgo ukraiņu garu tas nesalauzīšot, ir pārliecināts Ukrainas vēstnieks, sakot milzu paldies par jau kārtējo palīdzību no Latvijas.

Oleksandrs Miščenko
Ukrainas vēstnieks Latvijā

“Jūs droši vien zināt, ka vakar atkal Krievija apšaudīja Ukrainas pilsētas ar raķetēm Krievi cer, ka ar šīm zvērībām viņi salauzīs mūsu pretestību, bet tas nekad nenotiks! Ukraina nekad nepiekāpsies nevienam Putina ultimātam, vienīgās iespējamās sarunas – par Krievijas armijas pilnīgu kapitulāciju.”

Rīga ir pirmā 200 pilsētām, kas sekojot Eiropas Savienības ierosinājumam, piegādās Kijivai elektrības un siltuma ģeneratorus ziemas pārvarēšanai.

Pavadīt iekārtu transportēšanu ieradās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un fonda “Ziedot.lv” vadītāja Rūta Dimanta, ar kuras pārstāvētās organizācijas iesaisti un palīdzību kravu nogādās Ukrainā.

Krievijas mērķtiecīgo gaisa uzbrukumu rezultātā Ukrainas iedzīvotājiem draud auksta ziema un tumsa. Elektrība un siltums nepieciešami kritiski svarīgajām iestādēm – slimnīcām, skolām un publiskajiem siltuma punktiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā norāda Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes ārējās komunikācijas nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis, Rīgas pašvaldība atsaukusies Kijivas lūgumam sniegt atbalstu ar ģeneratoriem un siltuma ierīcēm, ziedojot 200 000 eiro nepieciešamā aprīkojuma iegādei. Par Rīgas ziedojumu Kijiva saņems 115 ģeneratorus un 100 siltuma pūtējus.

Konkrēto iekārtu specifikācija tika saskaņota ar Kijivas pašvaldību, un iegādi veica labdarības fonds “Ziedot.lv”, balstoties uz uzņēmuma “Rīgas satiksme” speciālistu veikto tirgus piedāvājuma apzināšanu. Ģeneratoru un siltuma pūtēju piegādi nodrošināja četri uzņēmumi – SIA “Tech Express”, SIA “Vallin”, SIA “Arsenall Industrial”, SIA “Stokker”.

Ziņās Monta ir gribējusi strādāt jau kopš skolas laikiem, viņai šķita, ka tas ir pats interesantākais darbs, kādu cilvēks vien var strādāt! Pēdējos trīs gados, kopš viņa ir daļa no TV3 ziņu komandas, viņa par to vairākkārt pārliecinājusies! Sirdī kuldīdzniece, pēc rakstura - kurzemniece. Nevar ciest netaisnību un kategoriskus viedokļus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm