tv3.lv

Rīgas Cirka nākotnes veidolu radījis birojs “NRJA”

Noskaidrots Rīgas Cirka vēsturiskās ēkas un tās apkārtnes turpmākās attīstības projekta autors. No diviem pretendentiem izvēlēts arhitektu birojs ”NRJA” jeb ”No rules just architecture”.

2019. gada 14. maijā 7:43

Izvēloties Rīgas Cirka nākotnes veidolu, bijuši būtiski divi faktori – saglabāt šo namu vēstures elpu un vērtības, vienlaikus veidojot modernāku vidi, kas atbilstu tieši laikmetīgā cirka prasībām. “NRJA” piedāvājums šajā ziņā bijis pārāks. Kopā ar rekonstrukcijas speciālisti Ilzi Mekšu radītais projekts paredz saglabāt un restaurēt kultūrvēsturiskās konstrukcijas, tostarp arī nostiprinot kupolu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Klāt mēs būvēsim arī tādu kā black box zāli, mākslinieku rezidences un cirka skolu, kas ir šie galvenie virzieni, uz kuriem mēs ejam. Un tas viss tiks veidots vienotā kvartālā, kas savienos Merķeļa ielu un Kalniņa ielu, un mēs veidosim tādu pasāžu tur cauri,” atklāj Rīgas Cirka valdes locekle Liene Pērkone.

Pasāžas izveide radīs vienotu kultūrtelpu, kurā varēs uzturēties ikviens. Fasāde tiks atjaunota, balstoties uz oriģinālajām ēkas skicēm, līdz ar to kupola daļa būs vēl labāk pārredzama. Turklāt arhitekti arī nolēmuši piešķirt kupolam jaunu funkciju.

“Tai gājēju pasāžai būs tādas trīsdimensionālas cirka laipas, tādas metāla koka konstrukcijās risinātas gājēju takas, kas pacelsies virs cirka ēkas jumta, teiksim, viņas būs kā trešā dimensija tai gājēju pasāžai. Cilvēki varēs uzkāpt augšā uz jumta, redzēt pilsētu un cirku no cita skatu punkta. Kaut kādā brīdī sajusties kā cirka mākslinieki zem kupola,” piebilst SIA ”NRJA” vadītājs, arhitekts Uldis Lukševics.

Laipas paredzēts arī apzaļumot, un Eiropas kontekstā šis būšot unikāls projekts. Šogad tiks uzsākta būvprojekta izveide, nākamgad varētu sākties pirmie būvdarbi, kurus plānots noslēgt 2022. gadā. Pirmā rekonstrukcijas kārta paredzēta galvenokārt energoefektivitātes nodrošināšanai un izmaksās ap trīs miljoniem eiro, ko paredzēts segt no Eiropas Struktūrfondu līdzekļiem. Tikmēr cirks darbosies līdzšinējā režīmā, rīkojot rezidenču sērijas un viesizrādes.

Rīgas Cirka vadība cer, ka pilnīga cirka rekonstrukcija varētu notikt 5-7 gadu laikā, taču finansējuma avoti turpmākajām būvniecības kārtām pagaidām nav skaidri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm