Rīgā un Rīgas apkārtnē norisināsies civilmilitārās medicīnas mācības

Piektdien, 2. jūnijā, Rīgā un Rīgas apkārtnē norisināsies civilmilitārās medicīnas mācības “Panaceja 2023”, informēja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba Komunikācijas pārvaldes pārstāvji.

31. maijā 20:00

Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot Zemessardzes 1. Rīgas brigādes medicīniskā atbalsta sniegšanas gatavību militāra apdraudējuma gadījumā patstāvīgi un sadarbībā ar atbildīgajiem dienestiem un ārstniecības iestādēm, tādējādi veicinot arī visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas pilnveidi Latvijā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mācībās piedalīsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS), Rīgas 2. slimnīca, Valsts policija (VP), Rīgas pašvaldības policija (RPP) un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrs.

Mācībās Zemessardzes 1. Rīgas brigādes teritorijā piedalīsies aptuveni 200 karavīru un zemessargu, medicīnas rotas apakšvienības, 16 NMPD brigādes, vairākas VUGD brigādes, RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas personāls, Rīgas 2. slimnīcas personāls, kā arī VP un RPP ekipāžas. Tāpat sabiedroto bruņoto spēku helikopteri no Gaisa spēku bāzes Lielvārdē veiks pārlidojumus virs Rīgas un nosēšanos iepriekš saskaņotās vietās, lai nodotu nosacītos ievainotos NMPD brigādēm.

Visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas mērķis ir sekmēt valstiski svarīgu funkciju darbību plānošanas, koordinēšanas un partnerības sistēmas izveidošanu starp valsts institūcijām, kā arī privāto sektoru, NVO un iedzīvotājiem. Praktiskais visaptverošas valsts aizsardzības sistēmas uzdevums ir katrai valsts institūcijai noteikt konkrētus uzdevumus un lomu valsts aizsardzībā.

Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi mācību laikā pilnveidos iemaņas paplašinātās pirmās palīdzības un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā krīzes apstākļos, trenēs nosacīto ievainoto evakuāciju no apdraudētās teritorijas, viņu nodošanu NMPD brigādēm palīdzības sniegšanai un nogādāšanai ārstniecības iestādēs.

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts teritoriālās aizsardzības pamats. Zemessardzes vienības ir visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Ap 10 000 Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina praktiski pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm