tv3.lv

Rīgā šogad veidos vēl desmit jaunas dabiskās pļavas

Turpinot pērn aizsākto Latvijas Dabas fonda projektu “Pilsētas pļavas”, dabas daudzveidības veicināšanai Rīgā šogad veidos vēl desmit jaunas dabiskās pļavas, informēja domē.

18. maijā 18:20

Rīgas dome trešdien, 18. maijā, akceptēja kārtību, kādā turpmāk kopjams zāliens projekta teritorijās galvaspilsētā. Papildus pērn noteiktajām 20 “Pilsētas pļavu” teritorijām šogad pievienotas desmit jaunas teritorijas un kopējais pļavu ar dabiskajiem augiem skaits sasniegs 30.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šādas pļavas veido, lai veicinātu bioloģiskās daudzveidības klātbūtni pilsētvidē, tostarp tādās Rīgas apkaimēs, kur ir lielāka apbūves intensitāte un mazāk zaļo teritoriju.

Projekts “Pilsētas pļavas” īstenots sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fonda finansēto projektu “Dabas interešu aizstāvība Latvijas Dabas fonda darbības ietvaros” un projektu “GrassLIFE”, kura mērķis ir uzlabot Eiropas Savienības prioritāro zālāju aizsardzības statusu Latvijā un padarīt efektīvāku to apsaimniekošanu.

Pārāk bieža zālienu pļaušana samazina savvaļas augu daudzveidību, jo liela daļa sugu ziedēšanas un sēklu nogatavināšanas periodā pārsniedz 20 centimetru augstumu. Pieņemtajos noteikumos paredzēts, ka nekustamā īpašuma īpašnieks vai faktiskais valdītājs nodrošina minētājās teritorijās zāliena nopļaušanu un zāles savākšanu ikgadēji līdz 31. maijam un otru reizi līdz 15. septembrim, kā arī zāliena nopļaušanu līdz 20 centimetriem gar gājēju celiņiem gar gājēju celiņiem, iestaigātām takām, gājēju ietvēm un laukumiem, publiskā lietošanā esošām piebrauktuvēm, piebraucamajiem ceļiem, autostāvvietām divu metru platumā.

Tas dos skaisti ziedošas pļavas Rīgai, kā arī veidos bioloģiskās daudzveidības “saliņas” pilsētvidē gan augu sugām, gan arī kukaiņiem, kas kļūst arvien būtiskāk dabas daudzveidības saglabāšanai kopumā, skaidro Rīgas domē.

Pagājušajā gadā izvēlētās teritorijas tika tehniski sagatavotas pateicoties pašvaldības uzņēmumam “Rīgas meži”, kas veica pļaušanas darbus ar zāles savākšanu un augsnes ecēšanu, pēc tam šeit notika apkaimju biedrību talkas, kuru laikā zālāji tika nogrābti un apsēti ar Latvijas Dabas fonda ievāktajām Latvijas savvaļas augu sēklām. Šogad turpinās apsaimniekot pagājušā gada teritorijas un monitorēt augu sastāvu, kā arī desmit jaunās teritorijas sagatavos sēklu sēšanai un rīkos sēklu sēšanas talkas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērn pļavas tika veidotas Liedes ielā 26B, starp Tēriņu ielu un Ārlavas ielu, A. Deglava ielā starp G. Astras un Ilūkstes ielu, skvērā starp Kr. Valdemāra ielu un Šarlotes ielu, skvērā pie Miera ielas un Klusās ielas, Garajā ielā 18, Cementa ielā, pie Eksporta ielas, posmā no Vašingtona laukuma līdz iebrauktuvei uz Andrejostu, pie autobusu galapunkta Kundziņsalā, pie Rīgas 45. vidusskolas, pie Čiekurkalna 1. šķērslīnijas 16, starp Elvīras ielu un Georga ielu, gar Juglas promenādi, skvērā pie Dzirciema ielas un Buļļu ielas satiksmes rotācijas apļa, Zāģeru ielas skvērā, starp Lielupes ielu un Lemešu ielu, Vašingtona laukumā, biedrības “Free Riga” teritorijā pie Viskaļu ielas, kā arī Rīgas Zoodārzā un Botāniskajā dārzā.

Šogad pļavas būs arī Ēbelmuižas parkā pie Zaļenieku ielas, Uzvaras parkā pie Aleksandra Grīna bulvāra, Lielvārdes ielā 140, Ķengaraga promenādē – Rumbas ielā, 11. novembra krastmalā pie Akmens tilta, pie Dzirciema ielas 27, Ezermalas ielā 12, pie Kurzemes prospekta 3, pie Jūrmalas gatves 5A un pie Rusova ielas 24.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm