Rīgā plāno likvidēt atkritumu stāvvadus

Daudzdzīvokļu mājās ir jālikvidē atkritumu stāvvadi, šādu pārliecību pauž Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Lai arī attiecīgo saistošo noteikumu pieņemšana šonedēļ tika izņemta no dienaskārtības, jo vēl nav skaidrība, kā pēc Konkurences padomes lēmuma kopumā veidosies atkritumu apsaimniekošanas sistēma Rīgā, tomēr atkritumu stāvvadu lietošanas laiks tuvojas beigām.

2019. gada 31. augustā 21:27

Izej kāpņutelpā kaut pidžamā, atver atkritumu stāvvada lūku, iespied maisiņu, un atkritumi šļūc lejā pa reni. Šis gadu desmitiem pierastais komforts varētu beigties jau pēc gada.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atkritumu stāvvads, pa kuru vienā konteinerā nesašķirotā veidā sakrīt visi iespējamie atkritumi, uzskatāma par ekoloģisku problēmu, jo šādu nesašķirotu masu rada desmitiem tūkstošu dzīvokļu – lēmumu aizliegt stāvvadus skaidro Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā. Savukārt atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumā “Clean-R” līdz šim novērots – mājās, kurās ir stāvvadi, iedzīvotāji pat neizrāda interesi teritorijā izvietot dalīto atkritumu konteinerus.

“Nevēlas atrast iespēju pat konteineru novietnei dalītajiem atkritumiem. Viņi nesaredz vajadzību, ja jau atkritumi ir stāvvadā, tad kāpēc aizņemt kādu stāvlaukumu vai vietu, kur varētu novietot kādu mašīnu,” stāsta “Clean-R” izpilddirektors Valērijs Stankevičs.

Turklāt, ja pat pie mājas ar atkritumu stāvvadu vēl ir arī konteineri dalītajiem atkritumiem, tie bieži esot pustukši, kamēr konteiners zem stāvvada pārpildīts ar plastmasu un stiklu. Motivēt sākt šķirot atkritumus varēšot tikai ar stāvvadu pilnīgu slēgšanu. “Tomēr tā aktivitāte iedzīvotājiem bez šahtām ir krietni lielāka nekā iedzīvotājiem, kuri dzīvo mājās bez šahtām,” turpina “Clean-R” pārstāvis.

Sagatavoto priekšlikumu slēgt atkritumu stāvvadus Mājokļu un vides departaments pamato arī ar antisanitārajiem apstākļiem. Stāvvadi nav tīrīti gadu desmitiem, tāpēc kāpņu telpās esot nelaba smaka.

Taču daļa veco ļaužu, kas dzīvo, piemēram, nama devītajā stāvā vai citos augstajos stāvos, pauž satraukumu, ka nebūšot spēka staigāt lejā un augšā vai braukt ar liftu ar vairākiem atkritumu maisiem rokā, tāpēc iebilst priekšlikumam slēgt atkritumu stāvvadus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm