Rīgā pēc ilgstošas snigšanas turpinās ietvju un ielu uzturēšanas darbi

Rīgā sestdienas naktī un svētdienas rītā intensīvi snidzis, un ielu un ietvju uzturētāji pašlaik strādā, lai ielas būtu izbraucamas un centra ietves būtu drošas gājējiem, aģentūru LETA informēja Rīgas domes pārstāve Edīte Matuseviča.

2022. gada 27. novembrī 13:30

Kopā pilsētas uzturēšanā iesaistītas 99 tehnikas vienības.

Pašlaik veikta maģistrālo ielu tīrīšana, un sākti darbi mazākās apkaimes ielās. Snigšanai beidzoties, maģistrālo ielu brauktuves attīra no sniega trīs stundu laikā. Apkaimju ielas ar mazāk intensīvu satiksmi tiek attīrītas pēc nepieciešamības, un uz tām ir pieļaujama desmit centimetru bieza sniega kārta. Vēl turpinās darbs pie sabiedriskā transporta pieturvietu sakopšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas vēsturiskajā centrā un tā aizsargjoslā (RVC), kur ietves šoziem kopj pašvaldība, visu ietvju tīrīšanas darbi ir paveikti. Vecrīgā vēl turpinās to ietvju tīrīšana, ko nav iespējams veikt ar mehanizēto tehniku. RVC zonā ietvēm piegulošo teritoriju īpašniekiem pašiem nav jāveic ietvju tīrīšana un kaisīšana. Lai pārliecinātos, kurām ielām piegulošās ietves atrodas RVC zonā, pašvaldības pārstāvji aicina to pārbaudīt kartē pašvaldības mājaslapā “riga.lv”.

Rīgas domē atgādina, ka šajā sezonā ārpus centra teritoriju īpašniekiem, kuru īpašumiem piegulst ietves, jāturpina ietvju kopšana tāpat kā iepriekš. Pēc snigšanas ietvju attīrīšana no sniega pirmo reizi jānodrošina līdz plkst.8.

Ilgstošas snigšanas laikā tīrīšana jāveic pēc nepieciešamības, lai nodrošinātu gājējiem ērtu un drošu pārvietošanos. No sniega jāattīra 50% no ietves platuma, bet ne mazāk kā 1,5 metri. Ietvju kaisīšanai drīkst izmantot tikai kaisāmo materiālu, kurā sāls koncentrācija nav lielāka par 20%.

Visā pilsētā pāreja uz centralizētu pašvaldības ielām piegulošo ietvju kopšanu ziemā notiks līdz 2024./2025. gada ziemas sezonai.

Iedzīvotāji, kuru nekustamajiem īpašumiem piegulst ietves, var saņemt 50 kilogramu bezmaksas smilts ietvju kaisīšanai. Tas attiecas arī uz iedzīvotājiem, kuru īpašumi atrodas RVC. Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde pašlaik ir nodrošinājusies ar 1200 tonnām kaisāmā materiāla.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Palielinoties sniega kārtai, namu īpašnieki un apsaimniekotāji aicināti parūpēties arī par jumtu attīrīšanu, lai no jumta krītošs sniegs un lāstekas neapdraudētu gājējus. Ietves norobežošana pieļaujama tikai uz jumta tīrīšanas laiku. Par no jumta notīrīta sniega savākšanu no ietves un no brauktuves atbildīgi namu īpašnieki, tostarp arī RVC zonā.

Kopā pilsētas ielas un ietves kopj 99 tehnikas vienības, no tām 67 veic ielu, tiltu, pārvadu un velojoslu uzturēšanas darbus, bet 32 veic ietvju kopšanu. Savukārt 1600 sabiedriskā transporta pieturvietu un 6000 gājēju pāreju tīrīšana galvenokārt ir roku darbs, atzīmē pašvaldībā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm