Rīgā atklātas vairāk nekā 500 jaunas bezmaksas autostāvvietas

Rīgas pašvaldība mikrorajonos Zolitūdē, Imantā un Pļavniekos ierīkojusi 547 jaunas bezmaksas autostāvvietas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

2021. gada 7. oktobrī 11:51

Tostarp 27 stāvvietas piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Pļavniekos izveidotas 260 jaunas stāvvietas, tostarp 15 autostāvvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Stāvvietu izbūve veikta Keldiša ielā, posmā no Ilūkstes līdz Ulbrokas ielai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Imantā izbūvētas 169 autonovietnes, tajā skaitā deviņas piemērotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tās pieejamas Kurzemes prospektā, posmā pie Slokas ielas, kā arī posmā no Bebru ielas līdz Jūrmalas gatvei.

Zolitūdē izveidotas 90 stāvvietas, no tām trīs stāvvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tās atrodas Rostokas ielas posmā no Zolitūdes līdz Jāņa Endzelīna ielai.

Bezmaksas autostāvvietas ierīkotas ne tikai ar mērķi risināt auto novietošanas problēmas mikrorajonos, bet arī tādēļ, lai mazinātu risku iedzīvotāju drošībai, ko rada ar automašīnām pārblīvētie iekšpagalmi, skaidro Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (JV).

Satiksmes departamentam uzdots izvērtēt šādu projektu aktualitāti arī citos Rīgas mikrorajonos.

Lai ilgtermiņā veicinātu un attīstītu sabalansētu autonovietņu un stāvvietu attīstību Rīgā kopumā, Satiksmes departamenta izsludinājis iepirkumu autonovietņu koncepcijas izstrādei. Patlaban norit pretendentu iesniegto piedāvājumu vērtēšana.

Paredzēts, ka koncepcija definēs arī konkrētus sasniedzamus rezultātus un novērtēšanas sistēmu.

Tas nodrošinās piekļūšanu pie teritorijām un objektiem, kā arī tiks izveidota vienota stāvvietu vadības sistēma automašīnām, elektriskajiem transportlīdzekļiem, velosipēdiem un mikromobilitātes transportlīdzekļiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stāvvietu izveide Zolitūdē, Imantā un Pļavniekos izmaksājusi nepilnus 1,4 miljonus eiro.

Lai risinātu automašīnu novietošanas problēmas mikrorajonos, pilsētas pašvaldība pēdējos gados jau izbūvējusi apmēram 200 bezmaksas autostāvvietas Hipokrāta, Lielvārdes un Malienas ielā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm