Rīdziniekiem atkritumu šķirošana pērn ļāvusi ietaupīt 14 miljonus eiro

Rīgā aizvadītā gada laikā pieaudzis šķiroto atkritumu īpatsvars, kas ne vien palīdz aizsargāt vidi, bet arī ļauj būtiski ietaupīt iedzīvotāju līdzekļus. Pateicoties atkritumu šķirošanai, pērn iedzīvotājiem atkritumu izvešanas izdevumi samazinājušies aptuveni par 14 miljoniem eiro, portālu “tv3.lv” informē Rīgas dome.

31. janvārī 14:07

2022. gadā Rīgā dalīti savāca 29,2% atkritumu, kas ir par apmēram 50% vairāk nekā 2020. gadā, kad tika savākti 19,9% šķiroto atkritumu. 2021. gadā dalīti savāca 24% atkritumu. Visstraujāk ir pieaudzis dalīti vāktā vieglā iepakojuma un stikla apjoms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šķirojot vieglo iepakojumu un stiklu, kopumā rīdzinieki 2022. gadā ir ietaupījuši vairāk nekā 14 miljonus eiro – tā ir nauda, ko iedzīvotāji būtu samaksājuši, ja šķirotie atkritumi būtu izvesti un apsaimniekoti kā nešķiroti sadzīves atkritumi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, papildus ietaupīti gandrīz pieci miljoni eiro.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka iepakojuma un stikla konteineru uzstādīšana un šo dalīti vākto atkritumu izvešana ir bez maksas, pretēji nešķiroto sadzīves atkritumu konteinera izvešanai, par ko iedzīvotājiem jāmaksā. Katrs lielais iepakojuma konteiners, kas 2023. gadā būs sašķirots pareizi un tiks izvests kā iepakojuma konteiners, samazinās mājas atkritumu apsaimniekošanas izdevumus par aptuveni 24 līdz 27 eiro atbilstoši attiecīgā atkritumu apsaimniekotāja tarifam.

“Rīgas pieredze rāda, ka iedzīvotāju paradumus ir iespējams mainīt, ja tiek nodrošināta ērti pieejama infrastruktūra. Turpinot darbu, varam sasniegt un pārsniegt ES vidējo atkritumu dalītās vākšanas līmeni – aptuveni 50%, un ievērojami mazināt mūsu ietekmi uz vidi,” uzsver Rīgas domes deputāte un Atkritumu samazināšanas un šķirošanas darba grupas vadītāja Mairita Lūse.

“Pēdējo gadu laikā aizvien vairāk esam novērojuši, ka cilvēki ir gatavi mainīt savus paradumus un atkritumu poligonā “Getliņi” nonāk aizvien mazāk nešķiroto sadzīves atkritumu. Salīdzinot ar 2021. gadu, poligonā nonāca par 14 tūkstošiem tonnu mazāk nešķiroto sadzīves atkritumu. Sāktais darbs sabiedrības izglītošanā par atkritumu samazināšanu, pārdomātiem pirkumiem un atkritumu šķirošanu sadarbībā ar Rīgas domi ir pamats tam, lai turpinātu samazināt poligonā nonākušo atkritumu apjomu,” norāda SIA “Getliņi EKO” valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm