Rīdzinieki bez maksas varēs nodot savāktās lapas

Rīgas dome jau 11. gadu, sākot ar oktobra beigām, piedāvās iedzīvotajiem iespēju nedēļas nogalēs un atsevišķās darba dienās bez maksas nodot savāktās kritušās koku un krūmu lapas, informēja Rīgas domē.

6. oktobrī 13:55

Lapas varēs nodot 32 vietās Rīgas apkaimēs no 22. oktobra līdz 27. novembrim, galvenokārt sestdienās un svētdienās, bet dažās vietās arī atsevišķās darba dienās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šogad lapas nevarēs nodot maisos – tās nodošanas punktos būs jāizber. Lapu izkraušana specializētajā atkritumu izvešanas transportā vai konteinerī iedzīvotājiem jāveic saviem spēkiem. Iedzīvotājiem jāievēro, ka lapas nedrīkstēs iepriekš atvest un atstāt, kā arī lapām nedrīkst būt citu atkritumu piemaisījumu.

Uz nodošanas punktiem nedrīkst vest nolietotu sadzīves tehniku, mēbeles vai būvgružus, vai lapas samaisīt ar sadzīves atkritumiem.

Katrā no lapu savākšanas projekta norises dienām piedalīsies Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvaldes pārstāvji, sekojot līdzi situācijai, koordinējot lapu nodošanu, kontrolējot specializētā atkritumu savākšanas transporta virzību, kā arī iespēju robežās palīdzot iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams, izbērt lapas no maisiem.

Tāpat projekta norises laikā, kā arī pirms un pēc projektā noteiktajiem datumiem, lapu savākšanas punktos pastiprināti patrulēs Rīgas pašvaldības policija, lai novērstu vai ierobežotu nesankcionētu atkritumu – lapu izmešanu.

Lapu savākšanas punktos plānots uzstādīt videonovērošanas kameras, lai novērstu nesankcionētu un noteiktajai kārtībai neatbilstošu lapu atstāšanu ārpus noteiktajām dienām un laikiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde gan neizsniegs maisus iedzīvotājiem nokritušo lapu savākšanai, maisi jāiegādājas pašiem par personīgajiem līdzekļiem, kā arī neizvedīs lapu maisus no privātīpašumiem un to piegulošajām teritorijām un nenovirzīs darbiniekus lapu savākšanas darbiem privātīpašumos.

Pērn iedzīvotāji nodevuši 2083 tonnas lapu, savukārt 2020. gadā – 1644 tonnas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm