Rēķini būs lielāki! Ar PVN apliks ēku apsaimniekošanas pakalpojumus

Reģionos satraucas par gaidāmo pieaugumu ēkas apsaimniekošanas maksai. Jau tā aukstie ziemas mēneši sev līdzi nes dārgos apkures rēķinus, bet no nākamā gada jūlija ar pievienotās vērtības nodokli (PVN) apliks arī ēkas apsaimniekošanas izdevumus.

2015. gada 11. oktobrī 18:12

Olaines pensionārs Rolands Jurēvičs ir sabiedriski aktīvs vīrs. Viņš ir mājas vecākais, kurš ļoti labi pārzina savas mājas iedzīvotāju rocību. Tādēļ var droši teikt, ka plānotais apsaimniekošanas maksas pieaugums cilvēku maciņos atsauksies negatīvi. Jau šobrīd rēķini ir lieli un mājai izveidojies parāds.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apsaimniekošanas maksa dzīvojamām mājām Olainē un Jaunolainē jau tā ik gadu palielinoties neatkarīgi no tā, ir vai nav tai piemērota PVN likme. Vidēji līdz 5% tā ikreiz pieaug.

Olaines novada namu apsaimniekotājs tomēr mierina, ka reālais apsaimniekošanas maksas pieaugums būšot nedaudz mazāks, kas, viņaprāt, tik ļoti pa kabatu nesitīšot.

Tādējādi daļa PVN maksājumu apsaimniekošanas maksā jau ir iekļauta. Ir runa par to, ka papildus tiks apliktas algas sētniekiem, santehniķiem, šie sociālā nodokļa maksājumi.

Nav jau tā, ka iedzīvotāji tikai kurn. Pensionārs Rolands rāda, ka plānos ir māju nosiltināt, lai vismaz tādā veidā komunālo pakalpojumu rēķinu ziemas mēnešos samazinātu.

Skaties video!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm