tv3.lv

RD piedāvātais finansējums ”Pasažieru Vilcienam” nav pietiekams

Rīgas dome pagājušajā gadā noslēdza līgumu ar AS “Pasažieru vilciens”, nodrošinot papildus ieņēmumus šim uzņēmumam. Jau ziņots, ka no šī gada 13.septembra pasažieri, kuriem noteikti Rīgas domes braukšanas maksas atvieglojumi, vilcienos Rīgas pilsētas robežās e-talonu nevarēs izmantot. 

2014. gada 9. septembrī 17:13

Šāds lēmums pieņemts, jo beidzies iepriekšējais līgums ar Rīgas domi, savukārt vienošanās par turpmāku sadarbību uz abpusēji pieņemamiem noteikumiem nav panākta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands:

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Saskaņā ar to līgumu, kurš beidzās augusta beigās, vienošanās ar Rīgas domi paredzēja, ka tiek kompensēti pasažieru vilciena izdevumi noteiktā apmērā. Savukārt šobrīd ir skaidrs, ka pasažieru ir vairāk nekā tas sākotnēji tika plānots. Līdz ar to finansējuma apjoms nav pietiekams ”Pasažieru Vilcienam”. Faktiski tas rada kompānijai zaudējumus.

Viņš atzīst, ka šobrīd sarunas ar Rīgas domi nav vainagojušās ar vērā ņemamiem rezultātiem. Jebkurā brīdī šīs sarunas var atsākt, bet ar nosacījumu, ka finansējums būs pietiekams.

“Pasažieru vilciens” (PV) nav pagarinājis līgumu ar Rīgas domi par braukšanas maksas atvieglojumiem vilcienos Rīgas pilsētā, jo pašvaldības piešķirtie līdzekļi nesedz pat pusi no faktiskajām izmaksām.

Kopējie zaudējumi, kas radušies līguma darbības periodā, esot sasnieguši 560 000 eiro. Savukārt Rīgas dome nav reaģējusi uz PV aicinājumiem zaudējumus segt. Līdz ar to PV nav bijis cita varianta, kā līgumu nepagarināt.

Vairāk skatieties TV3 Ziņās šovakar plkst. 19:00

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm