tv3.lv

Rapšu ziedēšanas svētkos vairāku lauku malās taps īpašas foto joslas

Arī šogad notiks Rapša ziedēšanas svētki, kuru laikā būs iespēja doties ekskursijās uz dažādiem Latvijas reģioniem un apskatīt skaistākos Latvijas rapšu laukus, kā arī vairāki lauksaimnieki apņēmušies sagatavot īpašas foto joslas lauku malās, informē Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi.

16. maijā 17:40

Rapša ziedēšana šogad notiks vēlāk nekā citus gadus, bet sākumu varam gaidīt maija vidū Zemgalē un Kurzemē, prognozē lauksaimnieki. Interesentiem būs pieejama īpaša ceļu karte ar bagātīgākajiem rapšu laukiem katrā Latvijas reģionā. Svētku laikā notiks arī mākslas plenēri.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Apvienība aicina iedzīvotājus brīvdienās, dodoties dabā, izmantot sagatavoto ceļu karti, lai rapšu laukus iekļautu kā vienu no apskates punktiem.

Valters Zelčs
Apvienības par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi valdes priekšsēdētājs

“Ņemot vērā, ka ik gadu simtiem vai pat tūkstošiem cilvēku ziedošo rapsi izmanto kā košu fonu savām fotogrāfijām, esam uzrunājuši vairākus lauksaimniekus, aicinot savos rapšu laukos sagatavot foto laukumus un izvietot foto norādes. Šie laukumi liecinās, ka konkrētajā vietā ikviens var droši uzņemt bildes, neizbradājot rapša sējumus. Lai vieglāk atrastu ērtāko ceļu uz izvēlēto laukumu, tā koordinātes varēs atrast, ierakstot navigācijas lietotnē “Waze” atslēgas vārdus “Foto lauks rapsis”.”

“Parasti rapsis sāka ziedēt jau aprīļa beigās, bet šogad tas notiks krietni vēlāk. Precīzu datumu un laiku noteikt nevar, taču izskatās, ka pirmos dzelteno ziedu klātos laukus sāksim redzēt no maija vidus, savukārt plaša ziedēšana sāksies ap 20.-25. maiju. Kā allaž, pirmie ziedošie lauki būs novērojami Zemgalē un Kurzemē, taču Vidzemē un Latgalē rapsis savu ziedēšanu sāks aptuveni nedēļu vēlāk,” norāda Zelčs.

Viņš arī aicina ņemt vērā, ka vēsā rudens un vēlo sējas termiņu dēļ daļa lauku var būt mazāk kupli nekā citus gadus.

Zemnieku saimniecībā “Krastmaļi” bites un rapsis lieliski sadzīvo jau vairāk nekā 30 gadus. “Mēs esam labs piemērs tam, ka bites un rapsis var viens otru lieliski papildināt, un esam pārliecināti, ka Latvijā bišu populācija ir ļoti drošās rokās. Drīzāk jau cilvēks pats sevi iznīcinās nekā bišu vai citu kukaiņu trūkums. Lauksaimnieki ar biškopjiem labi sadzīvo, jo visi esam lauksaimnieki un cits no cita iegūstam,” saka lauksaimnieks Mārtiņš Flaksis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Biedrība “Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi” pirmos Rapšu ziedēšanas svētkus organizēja 2021. gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm