Rakstniecības un mūzikas muzejs dāvinājumā saņēmis unikālu vijoli no Gidona Krēmera

Rakstniecības un mūzikas muzejs dāvinājumā no pasaulslavenā vijolnieka Gidona Krēmera saņēmis vijoli, uz kuras ir daudzu pasaulslavenu mākslinieku, arī paša Krēmera, autogrāfi, informēja muzejs.

5. februārī 8:32

Muzejs 2023.gadu iesācis ar jubileju – muzeja glabātais krājums sasniedzis viena miljona vienību apjomu. Atzīmējot īpašo notikumu, šonedēļ muzejs saņēma minēto dāvinājumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Kur es vijoli atradu, to gan es nezinu, bet izskatās, ka varbūt es esmu ar viņu spēlējis. Varbūt, jo pirmsskolas tā tomēr bija. Un šeit ir parakstījušies daudzi mani skolasbiedri, un ir prieks redzēt viņu parakstus, pat es kādreiz šeit esmu parakstījies”, norādījis Krēmers.

Vijoli savam leģendārajam pedagogam Voldemāram Stūrestepam viņa 60 dzīves un 40 darba gadu jubilejā 1969.gadā dāvinājuši viņa audzēkņi Emīla Dārziņa mūzikas skolā. To vidū 20.gadsimta otrās puses Latvijas vijoļspēles zieds – Gidons Krēmers, Filips Hiršhorns, izcilā pedagoģe Dace Bērzāja, solisti Rasma Lielmane, Arkādijs Fomins un kamermūzikas izpildītāji Jutis Madrēvičs, Jānis Bulavs un citi.

Dāvinājums būs nozīmīgs papildinājums muzeja mūzikas instrumentu kolekcijā.

“Tā ir bērnu vijolīte. Un tā ienes burvīgu stāstu mūsu vijoļu kolekcijā, kurā ir brīnišķīgas latviešu vijoļu meistaru darinātas vijoles, arī ir dažādu populāru cilvēku spēlētas vijoles, kā, piemēram, Friča Bārdas, Raimonda Paula”, uzsvērusi Rakstniecības un mūzikas muzeja direktore Iveta Ruskule.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm