tv3.lv

Radīts kaitējums Latvijas reputācijai: trīs Latvijas bankas izmantotas shēmās, lai apietu sankcijas pret Ziemeļkoreju

2017. gada 27. jūnijā 17:57

Trīs nerezidentus apkalpojošo Rīgas banku darbības radījušas kaitējumu Latvijas reputācijai.

Caur Latvijas bankām plūduši naudas līdzekļi, kas bijuši paredzēti starptautiskajām sankcijām pakļautajam totalitārajam Ziemeļkorejas režīmam. Ziemeļkoreja izmanto dažādas radošas shēmas, lai sankcijas apietu, šādi turpinot savas kara mašīnas finansēšanu.

Šajās shēmās, tiesa, pašām to neapzinoties, tikušas iesaistītas arī trīs Latvijas bankas – Reģionālā investīciju banka, “PrivatBank” un “Baltikums Bank”, kas tagad strādā ar zīmolu “BlueOrange”. Lietu Latvijas banku uzraugi šķetinājuši kopā ar ASV Federālo izmeklēšanas biroju. Bankām piemēroti naudassodi kopumā 641 000 eiro apmērā.

Pēteris Putniņš
FKTK priekšsēdētājs

Komisijas pacietības mērs lielā mērā tiek pamazām izsmelts. Viena, otra, trešā, ceturtā reize, un mēs varam nonākt arī līdz secinājumam, ka banka savu risku nepārvalda. Un tādā gadījumā tie lēmumi var būt arī skarbāki.

Banku uzraugi atzīst, ka notikušais kaitē Latvijas prestižam. Pārkāpumi notikuši laikā no 2009. līdz 2015. gadam. Uzraugi nevaino bankas tīšā sankciju pret Ziemeļkoreju pārkāpšanā, bet tajā, ka tās nav darījušas visu, lai novērstu sevis izmantošanu kā vienu no posmiem sarežģītā sankciju apiešanas ķēdītē.

Video: LNT Ziņu sižets

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm