Radio “STAR FM” personības iesaka izcilu mūziku no Ukrainas

Ukraiņi ir lepna un talantīga tauta, kam ir milzīgs brīnišķīgas mūzikas krājums. Laikā, kad visas pasaules acis apbrīnā pievērstas varonīgajai Ukrainas cīņai ar Krievijas varmācību, lūdzām radio “STAR FM” ētera un aizkadra personībām ieteikt, viņiem nozīmīgu mūziku, kas tapusi Ukrainā un spēj iedvesmot. Ja arī tev ir kas tāds, ko no ukraiņu mūzikas vēlies ieteikt citiem, droši vari dalīties ar skaņdarbiem komentāros pie šī raksta.

25. februārī 15:48

Jānis Romanovskis, rīta raidījuma “Zoopasta” vadītājs

Jānis iesaka noklausīties kādu skaņdarbu no “Gupalo Vasil”, dēvējot šos māksliniekus par pēdējos gados radušos jauno Ukrainas supervaroni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gupalo Vasil “ТНМК”

Maija Rozīte Krištopane, ētera personība

“Dziesma, ar ko “Jamala” triumfēja Eirovīzijas dziesmu konkursā 2016. gadā, ir ne vien muzikāls mākslas darbs, bet arī gan viņas ģimenei, gan Krimas etniskajiem tatāriem, kas Staļina režīmā piedzīvojuši genocīdu, gan visai Ukrainai nozīmīgs un sāpju pilns stāsts iz vēstures.

Gan Džamalu, gan Ivanu Dornu es pirmoreiz pamanīju pirms vairāk nekā 10 gadiem, kad abi bija festivāla “Jaunais Vilnis” dalībnieki dažādos tā gados. Kopš tā laika esmu dedzīga viņu abu unikālā talanta cienītāja un bieži arī ikdienā mēdzu klausīties viņu daiļradi. Un šī ir tikai pavisam neliela daļa no tās.

Kā daudzi mākslinieki no Ukrainas, viņi (vismaz līdz šim) bijuši arī aktīvi Krievijas šovbiznesa dalībnieki, un daudz savu dziesmu ieskaņojuši arī krievu valodā. Tūdaļ pēc Krievijas agresijas Ukrainā sākšanās arī viņi abi (līdzīgi kā citi viņu kolēģi) sociālajos tīklos vērsās pie saviem krievvalodīgajiem faniem, pie objektīvas informācijas vakuumā Krievijā dzīvojošajiem, ar aicinājumu neticēt Krievijas oficiālajai propagandai, kas vēsta par viņu valsts it kā īstenotu “demilitarizācijas specoperāciju” Ukrainā, kas turklāt ” neskarot civiliedzīvotājus”… Viņi asarās uzsvēra, ka Krievija uzsākusi īstu karu pret miermīlīgajiem Ukrainas iedzīvotājiem. Un ka Ukraina ir suverēna valsts ar savu zemi un savu kultūru, un viņiem nav vajadzīga citu uzkundzēšanās un mēģinājumi lemt par viņu likteni. Un lūdza katru iesaistīties, lai agresoru kopīgiem spēkiem apstādinātu,” uzsver Maija.

Ivan Dorn  “Тебе Нема Сьогоднi”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jamala “Любити”

Jamala “1944”

Māris Grigalis, ētera personība

Okean Elzi “Not Your War”

Iveta Šnepa, radio ziņu moderatore

“Ruslana ar savu unikālo mūzikas stilu un mežonīgo enerģiju ne tikai manu, bet visu eiropiešu sirdis iekaroja 2004.gadā, kad viņa izcīnīja uzvaru Eirovīzijas dziesmu konkursā. Man viņa ir Ukrainas simbols. Un šodien vairāk nekā jebkad es vēlos – ja kaut kas tiek iekarots, lai tās ir cilvēku sirdis, bet, ja kaut kur tiek izcīnītas uzvaras, lai tas notiek uz mūzikas skatuvēm vai sporta arēnās,” saka Iveta.

Ruslana “Дикі танці” / “Wild dances”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Egons Reiters, ētera personība

DakhaBrakha “Baby”

Khrystyna Soloviy “Trymai”

Vitāls Germans, radio “STAR FM” mūzikas redaktors

Okean Elzi “Bez boju”

Kazka “Plakala”

Bumbox “Vahteram”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Brita Barone, radio “STAR FM” programmu direktore

“No ukraiņu mūziķiem man ir laimējies būt Ivan Dorn un “Okean Elzi” koncertos Latvijā. Jau kopš 2014. gada, kad Krievija anektēja Krimu, grupa “Okean Elzi” ieņēma principiālu nostāju un pārtrauca koncertēt Krievijā. Arī Liepājas koncertā grupas līderis Vakarčuks izvēlējās runāt angliski. Savukārt Ivan Dorn jau 24. februāra rītā savas mūzikas cienītājus Krievijā uzrunāja video, lūdzot neklusēt un apturēt šo katastrofu, kā arī lūdzot palīdzību saviem Krievijas kolēģiem, informējot savas auditorijas par to, kas īstenībā notiek Ukrainā… Dievs, sargā Ukrainu!”

Dakha Brakha “Monah”

Okean Elzi “Na nebi”

Ivan Dorn “Stytsaman”

Ivan Dorn “Северное сияние”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivan Dorn “Бигуди”

Грибы “Тает Лёд”

On I Ona “Вода” (UA Version)

Бумбокс “Люди”

Бумбокс “Імперії впадуть”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm