PVD: Latvijā ir sācies Āfrikas cūku mēra izplatības otrais vilnis

Vetārsti un mednieki gatavojas Āfrikas cūku mēra dēļ mirušo mežacūku skaita straujam pieaugumam – Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) apgalvo, ka Latvijā ir sācies Āfrikas cūku mēra otrais vilnis, vēsta “900 sekundes”.

Šis ir medību žurnālam iesūtīts video. Tajā redzama Āfrikas cūku mēra ietekme. Nelielā teritorijā kritušas vairākas mežacūkas. Video noslēdzas ar vienu ruksi, kas vēl nedaudz turas pie dzīvības.

Mārtiņš Seržants
PVD Infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājs

“Aptuveni 70% no visām atrastajām beigtajām mežacūkām ir bijušas slimas ar Āfrikas cūku mēri.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis uzsver, ka kopš vasaras ir vērojams Āfrikas cūku mēra gadījumu straujš pieaugums. Izteikti daudz inficētu cūku uziets Kurzemē un Latgalē. Mazāk, bet arī citviet Latvijā arī ir uzietas slimas mežacūkas.

“Šobrīd tas, ko mēs varam redzēt, varam nosaukt par lielo otro vilni,” sacīja PVD Infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājs.

Kopš 2014. gada Āfrikas cūku mēra klātbūtne ir apstiprināta vairāk nekā pieciem tūkstošiem mežacūku. Taču visvairāk ir cietušas cūku fermas, infekcijas dēļ Latvijā ir izkauti vairāk nekā piecdesmit tūkstoši mājas cūku. PVD pārstāvis aicina cūku īpašniekus pret slimību izturēties augstākā mērā nopietni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārtiņš Seržants
PVD Infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājs

“Tikko kā cūku īpašnieki nomaina to savu attieksmi, saimniekošanas praksi, tad arī šim vīrusam vairs nav iespējas nonākt kontaktā ar mājas cūkām.”

Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs vēršas pie visiem medniekiem. Redzot mežā mežacūku, ir jāšauj, saudzējot mežacūkas tiek saudzēts Āfrikas cūku mēris, kas žēlsirdību nesaprot.

Haralds Barviks
Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs

“Es ceru, ka mednieki novērtēs šoreiz situācijas bīstamību un aktīvāk sāks medīt. Vēl jo vairāk, ka ierobežojumu nekādu nav, mežacūka ir nelimitēts medījams dzīvnieks.”

Jāatgādina, ka, redzot kritušu mežacūku, ir jārīkojas ne tikai medniekiem, bet arī ikvienam pilsonim. Pārtikas un veterinārais dienests maksā 30 eiro ikvienam, kurš var uzrādīt mirušas mežacūkas atrašanās vietu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm