PVD aizdomās par histamīna klātbūtni veikalā “Promo Cash&Carry” aptur tunzivs filejas izplatīšanu

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturējis dzeltenspuru tunzivs filejas izplatīšanu SIA “Sanitex” veikalā “Promo Cash&Carry” Rīgā, Tīraines ielā, jo no patērētājiem saņemtas sūdzības par alerģijai līdzīgiem simptomiem pēc produkta lietošanas uzturā, aģentūru LETA informē dienestā.

2022. gada 5. decembrī 17:22

Dienestā norāda, ka “šobrīd nav zināms, kas cilvēkiem izraisījis alerģisko reakciju, tomēr ir aizdomas, ka tas varētu būt histamīns, kas zivīs var uzkrāties palielinātā daudzumā, ja tā tiek nepareizi pārstrādāta un uzglabāta, piemēram, ja pēc nozvejas tā ilgi uzglabāta, vai atkausēta neatbilstošā temperatūrā”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Histamīns, nonākot cilvēka organismā, iedarbojas strauji un var izraisīt alerģijai līdzīgus simptomus – ādas vai gļotādas apsārtumu vai pietūkumu, izsitumus, sliktu dūšu, vemšanu, caureju, reiboņus.

Apturētais produkts ir dzeltenspuru tunzivs fileja, kura izcelsmes valsts ir Vjetnama. Filejas partijas numurs ir U52S276, bet piegādes datums – 2022.gada 22.novembris.

PVD informē, ka produkta paraugi paņemti laboratoriskai izmeklēšanai.

Vienlaikus “Sanitex” ir uzdots apturēt produkta partijas izplatīšanu līdz apstākļu noskaidrošanai arī citos tīkla veikalos, un informēt savus klientus, kas lielākoties ir juridiskas personas.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm