Putniņiem Latvijā būs mazāk ligzdošanas vietu, ja pieņems jaunu lēmumu cirst tievākus kokus

Zemkopības ministrija nākusi klajā ar pretrunīgiem ierosinājumiem meža ciršanas noteikumu maiņai. Tā piedāvā samazināt cērtamo koku izmēru, kas ļautu efektīvāk apsaimniekot mežus.

2017. gada 28. maijā 10:01

Pret šādām izmaiņām kategoriski iebilst ornitologi, kas uzskata, ka tādējādi tiks izpostītas tūkstošiem ligzdu un sāks pietrūkt resno koku, kur mitinās daudzas putnu sugas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Latvijas Ornitologu biedrības vadītājs Viesturs Ķerus uzskata, ka izmaiņas tiek virzītas, lai legalizētu vēl straujāku Latvijas mežu izciršanu, nerēķinoties ar dzīvību, kam mežs ir mājas.

“Tiek cirsti tievāki koki, tas nozīmē, ka daudz mazāk būs resnu koku. Dzeņi dobumus kaļ noteikta izmēra kokos, arī melnajai dzilnai ir vajadzīgi resnāki koki nekā nākotnē var paredzēt. Tāpat arī melnajam strārķim, ērglim vajag resnus kokus, kas var noturēt viņu ligzdu. Arī viens no aspektiem ir putnu ligzdu bojāeja mežizstrādes laikā pavasarī, jo palielinot kopējo mežistrādes apjomu, tas palielinās arī pavasarī,” norāda Ķerus.

Otrs aspekts, kas ministrijas piedāvātajos grozījumos šķiet nesaprotams, ir kailciršu legalizēšana piejūras priežu mežos. Putnus tas skar mazāk, tomēr ir drauds Latvijas dabas daudzveidībai.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm