Latvijā ir miljons bezsaimnieku kaķu, bet dzīvnieku patversmes ir pārslogotas

Pēc brīvprātīgo dzīvnieku glābšanas organizāciju aplēsēm Latvijā ir miljons bezsaimnieku kaķu, bet dzīvnieku patversmes ir pārslogotas. Rīgā top Kaķu palīdzības centrs, kas šobrīd ir reģistrācijas procesā.

Kaķenīte Misa par savām mājām uzskata tieši Kaķu palīdzības centru “Remi”, bet tā darbinieki cer, ka Misai būs sava māja ar viņas īpašu saimnieku.

“Pagaidu māja, kas ir tāds starpposms starp pagaidu mājām, kas kādreiz ir bijušas Rīgas un Latvijas ģimenes un starp mūsu patversmi, kas šobrīd ir reģistrācijas procesā…”  Dzīvnieku patversmes ir pārslogotas, stāsta kaķu palīdzības centra “Remi” pārstāve Laura Podžuka. To kapacitāte un piešķirtais finansējums ir ļoti limitēts, lai šos dzīvniekus noturētu ilgstoši labā aprūpē.

“Tostarp vairāk nekā 40 brīvprātīgajām organizācijām, kas ir Latvijā, darba ir pāri pārēm. Galvenais iemesls , kādēļ tas ir, diezgan liels bezatbildības līmenis – attieksme pret dzīvnieku Latvijā,” piebilst kaķu palīdzības centra “Remi” pārstāve.

Kaķi uz ielām nonāk arī no ģimenēm – tie pēkšņi vairs nav vajadzīgi, ir gadījumi, kad pret viņiem cietsirdīgi izturas.

“Arī šobrīd mūsu biedrībā ārstējas divi kaķi, kuriem ir apzināti nodarīts pāri. Viņiem traumētas acis un ķepas. Un te aicinājums ir, pats svarīgākais, lai mēs varētu kaķus izglābt, ir vajadzīga cilvēku nevienaldzība. Ja redzi, ka dzīvniekam dara pāri, tas, ko vari izdarīt, ziņot policijā vai tuvākā brīvprātīgā organizācijā,” norāda Podžuka.

Neskatoties uz to, ka brīvprātīga dzīvnieku glābšanas organizācija gandrīz ikdienu saskaras ar traumētiem dzīvniekiem, kam ir nepieciešama palīdzība, par laimi, ir arī laba tendence. Latvijā arvien vairāk cilvēku kaķiem un suņiem palīdz nonākt drošās rokās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cilvēki, kas gatavi paši vest, paši mēģināt noķert, piedalīties kaķu vešanā uz klīnikām.” Kaķu palīdzības centrs palīdz nonākt pie jauniem saimniekiem pieaugušajiem kaķiem un kaķiem senioriem. Rūdis ir pēdējais ukraiņu kaķis, kas ir palicis Kaķu mājā un pavasarī ir atbraucis no Ļvivas. Pārējie 33 jau ir jaunajās mājās. Bet Rūdis pavasarī pēc ierašanās Latvijā saslimis un iestrēdzis Kaķu mājā. Tagad ir pilnībā atveseļojies un gaida savu cilvēku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm