tv3.lv

Priekuļnieki brīvdienās ciemata centrā pamanījuši meža pūču mazuli

Priekuļos, ciemata centrā, uz zemes brīvdienās pamanīts pūču mazulis, kuram uzbrūkot vārnas – šādu ziņu no vietējiem iedzīvotājiem brīvdienās saņēma AS “Latvijas valsts meži ” (LVM) vides plānošanas speciālists Mārtiņš Kalniņš.

18. maijā 18:34

Ierodoties notikuma vietā, noskaidrojās, ka tas ir meža pūces mazulis, kurš, visticamāk, bija nokritis no turpat esošā dobumainā koka.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tā kā kokā sēdēja arī otrs pūču mazulis, tad nokritušo mazuli uzsēdināju atpakaļ kokā, nosacītā slēptuvē starp koka zariem. Meža pūces bieži ligzdo apdzīvotās vietās, biežāk gan parkos vai koku grupās, bet, kā redzams no šī piemēra, reizēm arī atsevišķi stāvošos kokos, vietās ar intensīvu cilvēku kustību,” stāsta Kalniņš.

Meža pūču mazuļi atstāj dobumus, kad vēl īsti neprot lidot, un reizēm gadās, ka kāds nokrīt arī zemē. Ja viņus netraucē un tiem neuzbrūk vārnas, kaķi vai suņi, mazuļi nav tik nevarīgi kā varētu šķist. Ar nagiem ieķeroties mizā un piepalīdzot ar spārniem, viņi var uzkāpt atpakaļ kokā.

Vecāki mazuļus turpina barot un atrod tos pēc balsīm: pēc tumsas iestāšanās, kad mazuļi ir izsalkuši, viņi sāk skaļi pīkstēt.

Ja gadās šādu mazuli atrast un tas nav savainots, labākais risinājums ir mazuli uzcelt kādā no tuvākajiem kokiem, lai tam netiek klāt suņi un kaķi, un netraucēt.

Ja iespējams, jāizvēlas kādu zaru pie stumbra vai pusdobumu, kur mazulis nav tik labi pamanāms vārnām, bet nav  jāmēģina putnu uzcelt iespējami augstāk – divi līdz trīs metri ir pilnīgi pietiekami.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm