Prezidents iedzīvotājiem valsts svētkos novēl atcerēties labo un vienmēr apzināties savas tautas spēku

2022. gada 18. novembrī 21:40

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits iedzīvotājiem Latvijas Republikas proklamēšanas dienā novēl atcerēties labo un apzināties savas tautas spēku ne tikai svētkos, bet arī ikdienā.

Levits, visus Latvijas cilvēkus, teica, ka pirms 104 gadiem latviešu priekšteči radīja valsti savas tautas pastāvēšanai. Šī Latvijas valsts jēga ir pateikta Satversmes pirmajā – pašā svarīgākajā – rindkopā.

Egils Levits
Valsts prezidents

“1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes un balstoties uz latviešu nācijas negrozāmo valstsgribu un tai neatņemamām pašnoteikšanās tiesībām, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.”

Viņš pauda – lai ilgstoši pastāvētu, Latvijai ir jābūt savai valstij, jo valsts ir ietvars mūsu neatkarībai, brīvībai un demokrātijai; jo valsts ir ietvars latviešu tautas, latviešu valodas un latviešu kultūras pastāvēšanai. Šodien un nākotnē.

“Kad 1918. gada 18. novembrī valsts dibinātāji lēma, ka mums vajadzīga sava valsts, viņiem bija vajadzīga drosme. Ne tikai tāpēc, ka Latviju toreiz proklamēja vēl sveša karaspēka okupētajā Rīgā, bet galvenais – bija vajadzīga pārliecība, ka latviešu tauta ir gatava savai valstij. Gatava to radīt un uzņemties par to atbildību,” uzsvēra Levits.

Viņš atgādināja, ka demokrātijā tauta pati lemj par savu dzīvi un valsti kopīgi uztur visi līdzpilsoņi. Tāpat grūtos un izšķirošos brīžos latviešiem piemīt izcila īpašība – spēja saliedēties kopīgai lietai.

“Mūsu griba bija tik stipra, ka atguvām neatkarību. Mēs nostiprinājām savu armiju, lai Latvija būtu droša NATO sastāvdaļa. Mēs sakārtojām savu māju, lai kļūtu par Eiropas Savienības dalībvalsti,” sacīja Levits.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš arī piebilda, ka Latvijas cilvēki ir saliedējušies, atbalstot Ukrainu cīņā pret Krievijas imperiālismu.

“Mūs vieno kopīgs mērķis – pārvarēt pašreizējās grūtības un attīstīt savu valsti. Mēs gribam redzēt Latviju kā modernu, izglītotu, labklājīgu Eiropas valsti, kur visapkārt skan latviešu valoda,” sacīja Levits.

Viņš arī atgādināja, ka šodien pateicībā svinam mūsu priekšteču drosmīgo lēmumu dibināt Latvijas valsti.

“Mūsu dzīves pamats ir iepriekšējo paaudžu padarītais. Nākamās paaudzes savu dzīvi balstīs mūsu paveiktajā. Latvijas turpinātību nosaka mūsu un katras nākamās paaudzes valstsgriba,” sacīja Levits.

Viņš arī novēlēja atcerēties labo un apzināties savas tautas spēku ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. “Es novēlu atcerēties arī to, ka mūsu Latvijas valstij ir morāla vērtība. Sirsnīgi sveicu valsts svētkos! Saules mūžu Latvijai! Dievs, svētī Latviju!” svinīgo runu noslēdza Levits.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm