Pretterorisma vienība “Omega” Rīgā trenējas ar FIB elites vienību

Policijas pretterorisma vienība “Omega” ar Lietuvas un Igaunijas kolēģu elitārajām vienībām piedalījusies ASV Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) rīkotajos taktiskajos treniņos Rīgā, vēsta TV3 Ziņas.

Pretterorisma vienībā “Omega” skaidro, ka amerikāņu kolēģu iesaistes dēļ šīs mācības notika īpaši slepenos apstākļos, tās netika filmētas, taču atziņas ir vērtīgas un tiks izmantotas ikdienas darbā.

TV3 Ziņu sižetā piedāvātajos kadros redzamas FIB pretterorisma specvienības mācības, un tādas šomēnes aizvadītās arī Latvijā, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) speciālo uzdevumu bāzē, sadarbībā ar armiju. Mācībās piedalījās arī Lietuvas un Igaunijas pretterorisma vienības, bet galvenie viesi šoreiz no FIB. Mācības notika pēc Latvijas likumsargu lūguma.

pretterorisma vienības “Omega” komandieris

“Mēs trenējamies ar elitārākajām Eiropas vienībām, savukārt ASV vienībām ir ļoti liela saskarsme tieši ar bruņotu pretošanos, ikdienā Eiropas vienībās tas ir retāk, ka pretī tiek izmantoti šaujamieroči un ir dzīvā uguns pretī. Bija vērtīgi paskatīties, kā atšķiras mūsu taktika no ASV SWAT taktikas.”

Mācību laikā slīpētas prasmes, kā piekļūt pie objekta, iekļūt tajā, un kā rīkoties tālāk. Apstākļi ļoti pielīdzināti pilsētvidei. Notiekošo vēroja FIB pārstāvji, kas analizēja paveikto un deva savus ieteikumus.

“Situācijas dažādas – piemēram, ar banku laupītājiem, kas ir bruņoti, iespiesti cilvēki stūrī, pieņem nepareizos lēmumus, atklāj uguni, ķīlnieku situācijas. Dažādi profili, situācijas, ar kurām saskaramies šeit,” norāda pretterorisma vienības “Omega” komandieris.

Par ASV likumsargiem bieži valda uzskats, ka atšķirībā no Eiropas kolēģiem tie rīkojas krietni asāk un bez ceremonijām, bet mūsu specvienības kaujinieki uzsver, ka specvienību līmenī šis ir tikai stereotips.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

pretterorisma vienības “Omega” taktiskās grupas vecākais

“Pasaulē tendence ir līdzīga, šeit pārliecinājāmies – taktiskie risinājumi ir loti līdzīgi ar aizokeāna kolēģiem. Taktika ir vērsta, lai nodarītu pēc iespējas mazāku fizisku un morālu bojājumu un trešās puses mantas bojājumu.”

No sākuma pārrunas, mēģinājumi situāciju atrisināt mierīgi – tāpēc arī “Omegas” rindās ir profesionāli psihologi, kuru uzdevums vest pārrunas. Ja tās nesekmējas, darbs specvienībai, kas lieto spēku. Ikdienā Valsts policijas specvienībai darba netrūkst, lielākoties tie ir gadījumi, kad telpās ieslēgušies cilvēki, kas apdraud savu vai citu dzīvību un veselību.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm