tv3.lv

Premjers no Saeimas sagaida jauno ministru apstiprināšanu amatā, vēlākais, nākamnedēļ

Premjers Krišjānis Kariņš nav atsaucies Nacionālās apvienības atkārtotam aicinājumam neatlaist ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu, kurš tomēr amatu ir zaudējis. Valdības vadītājs no Nacionālās apvienības vistuvākajā laikā sagaida kompetenta ekonomikas ministra amata kandidāta nosaukšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Ieskaties šeit: NA aicina Kariņu vēlreiz apsvērt Vitenberga demisijas pieprasījumu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs darbu darījis godam īpaši sarežģītos apstākļos, pauda Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars. Atbalstot Vitenbergu, Dzintars arī kritizēja premjera prasību nomainīt ministru.

“Nacionālās apvienības skatījumā šis lēmums ir ne tikai savāds un komisks, bet arī netaisnīgs un kaitīgs,” norādīja Dzintars.

Ieskaties šeit: Uzņēmēju organizācijas aicina saglabāt ekonomikas ministra amatu Vitenbergam

Vitenberga atlaišana ir Krišjāņa Kariņa sods par Nacionālās apvienības draudiem pamest valdību, ja amatu saglabās iekšlietu ministre Marija Golubeva. Premjers ļāva izvēlēties, kuru Nacionālās apvienības ministru “upurēt”. Partija to atteicās darīt, tāpēc valdības vadītājs amatu uzteica Vitenbergam – Nacionālās apvienības jaunākajam ministram stāža un vecuma ziņā. Jaunība nevar būt iemesls atlaišanai, sašutumu neslēpj Dzintars.

Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības priekšsēdētājs

“Jauns kumeļš izaugs par zirgu, bet vecs ēzelis nekad par zirgu nekļūs.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nacionālā apvienība premjeru aicina Vitenberga atlaišanu atzīt par nepamatotu un demisijas pieprasījumu atsaukt.

“Nav vienkārši pateikt: “Jā, es esmu kļūdījies. Tas ir bijis pārsteidzīgi. Tas ir bijis emocionāli.” Bet, manuprāt, tomēr ilgtermiņā cieņu rada spēja pateikt, ka kāds lēmums ir bijis pārsteidzīgs un šo lēmumu mainīt. Mēs aicinām Krišjāni Kariņu pārskatīt savu lēmumu un rīkoties tiešām koalīcijas stabilitātes vārdā,” pauda Dzintars.

Taču premjera nostāja ir nelokāma. Rīkojumu par Vitenberga atlaišanu Kariņš nav gatavs mainīt.

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents (“Jaunā Vienotība”)

“Tas rīkojums tiks parakstīts. Tur nav jautājumu. Un būtu daudz vieglāk, ja mēs beigtu komunicēt ar preses starpniecību, un viens ar otru runātu tieši. Ja nebūtu bijis publiska ultimāta, mēs nebūtu šajā situācijā. Bija publiski ultimāti, šīs vienkārši ir loģiskas sekas tam. Es esmu pārliecināts, ka Nacionālā apvienība spēs izvirzīt kompetentu jaunu ministru kandidātu, un ka Saeima šo ministru kandidātu arī apstiprinās.”

Lai gan Vitenbergs amatu zaudējis, Nacionālā apvienība sola turpināt darbu valdībā un izraudzīties viņa pēcteci amatā. Kā iespējamā kandidāte minēta Saeimas deputāte, Ekonomikas ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Indriksone.

Lasi vēl: Indriksone atturīga komentāros par iespējām kandidēt uz ekonomikas ministra amatu

Jānis Vitenbergs
ekonomikas ministrs

“Man ir bijusi tā iespēja ar Ilzi kopā strādāt. Un, ja arī būs šādi apstākļi, tad noteikti viņa ir spēcīga profesionāle un būtu izskatāma kā kandidāte šādam amatam.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr sarežģītās sarunās apvienība “Attīstībai/Par!” turpina meklēt iekšlietu ministra amata kandidātu. Līdzšinējā ministre Marija Golubeva atkāpās, jo zaudēja premjera uzticību.

Lasi vēl: Golubeva deputātes amatā varētu atgriezties ceturtdien

Lai Krievijas kara apstākļos valdība darbotos pilnā sastāvā, premjers sagaida, ka jaunos ministrus Saeima amatā apstiprinās, vēlākais, nākamnedēļ.

Žurnālists
Vairāk nekā 20 gadu pieredze žurnālistikā. Specializējies politisko notikumu atspoguļošanā, ziņojot par sabiedrībai nozīmīgām norisēm

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm