tv3.lv

Populārākā Latvijas lācene Ilzīte svin 21. dzimšanas dienu

Latvijas slavenākā lāču dāma Ilzīte savu 21. dzimšanas dienu arī šogad svin šaurā lokā – kopā ar audžumammu, dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu, un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus.

11. janvārī 14:54

Neatņemama Ilzītes dzimšanas dienas tradīcija ir mielošanās ar audžumammas Velgas Vītolas gatavoto svētku torti. Tā darināta no dažādiem gardumiem – riekstiem, zivīm, ogām, medus un citiem našķiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja Ilzītei pagatavotu biskvīta torti kā cilvēkiem, viņa uztvertu, ka tā ir derīga skaistumkopšanai, ne ēšanai, un, visticamāk, tajā tikai izvārtītos, skaidro dabas taku darbinieki.

Tiesa, citus gadus viņa savās jubilejās tā arī ir izrīkojusies ar savu svētku gardumu, taču šodien, kā novēroja TV3 Ziņas, lācene iztika bez vaļībām un uzreiz ķērās klāt kārumu notiesāšanai.

Ilzīte ir dzimusi 2001. gada 11. janvārī ,un līdz šim nekad nav nogulējusi savu dzimšanas dienu, jo sava mūža laikā ne reizi nav mēģinājusi doties ziemas guļā.

Lāčiem, kas dzimuši un dzīvo nebrīvē, tas nav nekas neparasts. Līdz ar to apmeklētāji Līgatnes dabas takās Ilzīti var vērot visa gada garumā.

Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem 21 gads ir spēka vecums. Tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, tas jau ir ievērojams mūžs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lāceni Ilzīti izaudzināja zvērkope Vītola, jo tās īstā māte no lācenītes atteicās uzreiz pēc tās piedzimšanas. Piedzimstot Ilzīte bija vien 500 gramu smaga, bet pašlaik sver jau 150 kilogramu, kas ir kārtīgs lāču mammas svars.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm