tv3.lv

Politiķi spriež par pasākumiem iedzīvotāju pulcēšanās mazināšanai

24. janvārī 21:50

Uz valdošo politiķu darba galda jautājumi par potenciālajiem papildu piesardzības pasākumiem, lai veicinātu sociālo distancēšanos. Veselības ministrs par tiem rosinājis diskusiju. Noprotams gan, ka koalīcijas partneri vēl nesteidz lūkoties jaunu lēmumu virzienā.

Atsaucoties uz aktuālo epidemioloģisko situāciju, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) paziņojis, ka partneriem koalīcijas padomē rosinās diskusiju par papildu piesardzības pasākumiem pandēmijā nolūkā mazināt iedzīvotāju pulcēšanos.

Jau patlaban Latvijā ir spēkā dažādas normas tieši ar šo mērķi, nosakot, piemēram, cik cilvēku vienlaikus drīkst būt veikalos, cik lielās grupās atļauts pulcēties pasākumos ārā un telpās, cik cilvēku drīkst sēdēt pie galdiņa sabiedriskās ēdināšanas vietās un tā tālāk.

Veselības ministrs gan norādījis, ka, iespējams, varētu būt jārīkojas plašāk – piemēram, vairāk attālināta darba, pulcēšanās iegrožošana vai sporta norišu ierobežojumi.

Par potenciāliem pasākumiem spriež arī operatīvās vadības grupā, pēc koalīcijas sēdes informēja veselības ministra politiskā spēkā pārstāvis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs: “Situācijas attīstībai sekojam līdzi ļoti rūpīgi, bet vienlaikus mēs arī nestrebjam karstu, lai neizdarītu kādus liekus soļus šajā situācijā.”

Noprotams, ka veselības ministra koalīcijas partneri diži sajūsmīgi par grožu savilkšanu patlaban nav. “Sagaidām, ka pieeja ierobežojumu noteikšanā būs pragmatiska ar mērķi samazināt tieši hospitalizēto skaitu, sekojot līdzi arī tam, kā ierobežojumus pielāgo mūsu kaimiņvalstīs,” pauž satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

“Mums primārā aizsardzība ir individuāla. Vakcinēsimies un revakcinēsimies. Valkāsim kārtīgas medicīniskās vai FFP2 maskas un testēsimies,” teic premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Konkrētus lēmumus veselības ministrs koalīcijas sanāksmē vēl nepiedāvāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm