ZZS saglabā intrigu un neatklāj savu izvēli pat Valsts prezidenta vēlēšanu debatēs

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) savu izvēli neatklāj arī Valsts prezidenta vēlēšanu debatēs, intrigu saglabājot līdz pat balsošanas procesa sākumam. Tikmēr citu partiju deputāti debatēs skaidri pauda atbalstu konkrētam kandidātam.

31. maijā 10:51

Debatēs ZZS frakcijas vadītājs Viktors Valainis uzsvēra, ka pašlaik ir ģeopolitiski saspringtākais laiks, iespējams, pēdējo nepilnu 100 gadu laikā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts prezidentam ir jāturpina Latvijas eiroatlantiskais kurss, tāpat jādara viss iespējams, lai arī pārējā pasaule turpina atbalstīt Ukrainu ar mērķi panākt uzvaru pār agresoru, akcentēja Valainis.

ZZS līderis uzsvēra, cik daudz reformu jāveic arī iekšpolitiski, tāpēc jāizvēlas labākais Valsts prezidenta amata kandidāts, lai Latvija varētu strādāt izlēmīgi, aktīvi un neatlaidīgi.

Nepieciešams tāds Valsts prezidents, kurš būs gatavs strādāt no pirmās dienas gan ārpolitikā, gan iekšlietās, lai uzturētu dienaskārtībā arī neērtos jautājumus – nepieciešamību risināt mediķu, pedagogu, iekšlietu sistēmas un citu jomu darbinieku aktualizētās problēmas.

Jau vēstīts, ka gan kuluāros, gan publiski atšķiras viedokļi par to, cik paredzams varētu būt Valsts prezidenta vēlēšanu iznākums.

Piemēram, izskanējis minējums, ka “Jaunā Vienotība” (JV), ZZS un “Progresīvie” varētu vienoties par kopumā 52 balsu atbalstu Rinkēvičam, ar ko arī viņam pietiktu ievēlēšanai Valsts prezidenta amatā. Ja šāds scenārijs izrādītos pareizs, tad, visticamāk, agrākais tas varētu īstenoties trešajā balsojumā, ja līdz tam gadījumā būtu “izkritusi” Pinto un “Progresīvajiem” būtu “atraisītas rokas” balsot par citu pretendentu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reizē pašlaik nav droši zināms, vai vispār un kurš 31. maija sēdē varētu tikt ievēlēts par Valsts prezidentu.

Kā ziņots, šodien paredzētajām Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā pārstāvētās partijas ir pieteikušas trīs kandidātus.

Valdošajā koalīcijā ietilpstošais AS augstajam amatam virza savu dibinātāju, uzņēmēju Pīlēnu, premjera partija JV prezidenta krēslam piedāvā ārlietu ministra Rinkēviča kandidatūru, bet opozīcijā esošā frakcija “Progresīvie” prezidenta postenim virza publiskās pārvaldības eksperti Elīnu Pinto.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm