tv3.lv

ZZS apņēmusies rosināt Kariņa demisiju, ja nesamazinās iedzīvotāju rēķinus par energoresursiem

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apņēmusies rosināt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju, ja netiks samazināti iedzīvotāju rēķini par energoresursiem.

18. janvārī 18:25

ZZS Saeimas frakcijas deputāti aicina valdību veidojošās partijas nekavējoties vienoties par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) atcelšanu elektroenerģijai un siltumapgādei mājsaimniecībām, aģentūru LETA informēja partiju apvienības pārstāve Dace Kārkliņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja nekāda rīcība nesekos un koalīcija “turpinās meklēt iemeslus bezdarbībai”, tiks vākti Saeimas deputātu paraksti par Kariņa demisiju, sola ZZS. Politiskais spēks kritizē to, ka valdības pārstāvji “joprojām plāta rokas un vēl tikai solās meklēt risinājumus”.

“Ņemot vērā, ka trauksmes zvani par faktisku daudzu mājsaimniecību bankrotu netiek sadzirdēti, parlamentārieši izsaka brīdinājumu: samaziniet rēķinu slogu vai atzīstiet savu nekompetenci un atstājiet amatus,” uzsver ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Uldis Augulis.

ZZS norāda, ka jau vairākkārt sniegusi priekšlikumus par PVN samazinātās 0% likmes piemērošanu dabasgāzei, koksnes kurināmajam, elektroenerģijai un siltumenerģijai, lai atslogotu mājsaimniecību izdevumus energoresursu cenu kāpuma apstākļos. Partiju apvienībā norāda, ka līdzīgus risinājumus jau pašlaik izmanto vairākās Eiropas valstīs, kamēr Latvijas valdība turpinot neauglīgas diskusijas un meklējot argumentus “savai bezdarbībai vai neizlēmībai”.

“Diemžēl jau kārtējo reizi varam secināt, ka esošais Ministru prezidents Kariņš nav spējīgs vadīt valsti krīzes apstākļos,” uzskata Augulis.

Kā ziņots, valdības partijas ir norādījušas uz vairākiem iedzīvotājiem pieejamiem atbalsta pasākumiem, kas jau ieviesti, kā arī pašlaik risina sarunas par papildu mehānismiem energoresursu cenu pieauguma kompensēšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm