tv3.lv

Zinātņu akadēmijā sasauc konsiliju par teritoriālo reformu

Pirmdien, 4. novembrī, plkst. 14.00 Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta zālē notiks akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas rīkots ekspertu konsilijs par administratīvi teritoriālās reformas ieguvumiem.

2019. gada 4. novembrī 8:32

Konsilijā “Administratīvi teritoriālās reformas ieguvumi” aicināti piedalīties Saeimas deputāti, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un citu ministriju pārstāvji, Pašvaldību savienības un pašvaldību pārstāvji, neatkarīgi eksperti zinātnes un sabiedrības attīstības jautājumos un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šajā gadījumā mūs uzrunāja pašvaldības, sūtīja vēstules vairām organizācijām. Kad pienāca kārtējā vēstule, nolēmām, ka ir jāreaģē,” intervijā LNT raidījumam pauda LZA akadēmiķe, ekonomikas zinātņu doktore Raita Karnīte.

Konsilija mērķis ir izvērtēt pašvaldību reģionālās reformas patiesos pierādījumos balstītos ieguvumus. Konsilija rezultāts tiks apkopots “Konsilija slēdzienā”, saskaņots ar visiem dalībniekiem un nodots valsts atbildīgajām institūcijām, ekspertiem, plašsaziņas līdzekļiem un tad publicēts.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai parlamenta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā nodevusi grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei. Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus – Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm