tv3.lv

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs sola pašvaldībām atbalsta programmas

Piektdien, 22. janvārī, tiekoties ar Latvijas Lielo pilsētu asociāciju (LLPA) un Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) pārstāvjiem, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) solīja pašvaldībām atbalsta programmas.

2021. gada 22. janvārī 18:42

Kā aģentūru LETA informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa, tikšanās laikā tika diskutēts par pašvaldību reformas ieviešanu, jauno Pašvaldību likumu, iespējām pašvaldībām saņemt valsts aizdevumus, Eiropas Savienības fondu apguvi un pasākumiem Covid-19 negatīvās ietekmes mazināšanai reģionos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Lielo pilsētu un reģionālo attīstības centru izaugsme lielā mērā nodrošina valsts ekonomisko aktivitāti. Šobrīd ministrija, apzinoties Covid-19 negatīvo ietekmi uz ekonomisko izaugsmi, īpaši strādā pie dažādu atbalsta programmu pieejamību pašvaldībām, kas šīs krīzes laikā dod iespēju īstenot nozīmīgus projektus, kā arī notur aktīvu darba tirgu,” teica Plešs.

Tāpat ministrijas augsta prioritāte esot atbalsts pašvaldībām, ieviešot administratīvi teritoriālo reformu – pieejams gan metodiskais atbalsts, gan līdzekļi no valsts budžeta kopīgu attīstības projektu izstrādei un citu aktuālo darbu veikšanai.

Ministrs pašvaldību organizāciju pārstāvjus informēja par valsts aizdevuma programmu šim gadam, kā arī projektiem, kas šogad turpinās saņemt valsts aizdevumu otro daļu.

Pašvaldību aizdevumu palielinājums šogad plānots 150 000 eiro apmērā, tostarp tiks turpināta jau pagājušajā gadā sāktā aizdevumu programma jaunu pirmsskolas izglītības iestāžu būvniecībai vai paplašināšanai, līdztekus jau pagājušajā gadā uzsāktajām aizdevumu programmām.

Šogad valsts aizdevumu mērķi paredzēts paplašināt arī pakalpojumu infrastruktūras pārskatīšanai un tās pielāgošanas projektiem pašvaldību reformas kontekstā, neizmantotās dzīvojamās platības atjaunošanai ārpus Rīgas plānošanas reģiona, meliorācijas sistēmas infrastruktūras atjaunošanai vai jaunu izbūvei, kā arī nozīmīgu investīciju apjoma būvprojektu izstrādei.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai iespējami plašāk sniegtu atbalstu visa veida pašvaldību projektiem, aizdevumu programmā paredzēts arī īpašs, līdz 400 000 eiro aizdevums, tas izmantojams projektiem, kas nozīmīgi ir tieši pašvaldības ieskatā.

Par tādu iespēju pašvaldību vadītāji izteicās atzinīgi un ierosināja šādu pieeju uzturēt arī turpmāk, ļaujot, īpaši pēc pašvaldību reformas ieviešanas, saņemt aizdevumus tādiem projektiem, kas nav iekļauti aizdevumu programmas uzskaitījumā.

Ministrs arī informēja par jaunu ministrijas iniciatīvu – aizdevumu programmā iekļaut sociālo aprūpes centru pilnveides vai pārbūves projektus, lai nodrošinātu Covid-19 infekcijas ierobežošanai atbilstošu pakalpojumu sniegšanu un darba apstākļus iestādēs.

Tāpat ar abu organizāciju pārstāvjiem Plešs apsprieda administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas gaitu.

Ministrs apliecināja, ka joprojām kā prioritāru ir izvirzījis ceļu tīkla atjaunošanas programmu administratīvi teritoriālās reformas kontekstā, lai nodrošinātu ērtu un ilgtspējīgu iedzīvotāju mobilitāti un novadu centru sasniedzamību. Šai programmai šogad valsts budžetā atvēlēti 27 miljoni eiro un 102,3 miljoni eiro plānoti no Atjaunošanas un noturības mehānisma.

Turpmāko trīs gadu laikā reformas kontekstā atjaunojamajiem ceļiem saskaņā ar Nacionālo attīstības plānu tiks novirzīti 300 miljoni eiro.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm