Saturs turpinās pēc reklāmas

Vēl pirms Saeimas vēlēšanām daļa paredz arī ārkārtas vēlēšanas

Lai arī Saeimas vēlēšanas vēl tikai būs, politiķi jau tagad pēc tām prognozē smagākās koalīcijas veidošanas sarunas, kādas Latvijas parlamentā pieredzētas pēdējos 20  gados.

2018. gada 15. septembrī 19:05

Nākamā Saeima, visticamāk, būs ļoti sadrumstalota. Un virkne partiju novilkušas tā dēvētās sarkanās līnijas attiecībā uz koalīcijas partneriem. Izskan pat versijas, ka valdību nevarēs izveidot tik ilgi, ka varētu būt nepieciešamas vēl arī ārkārtas – Saeimas vēlēšanas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

No septiņiem sarakstiem, kas cīnās par 5% barjeras pārvarēšanu, pieci ir novilkuši sarkano līniju sadarbībai ar potenciālo vēlēšanu uzvarēju – partiju “Saskaņa”. Vienīgais izņēmums ir Artusa Kaimiņa pārstāvētā “KPV LV”, kurai jautājumi par koalīciju acīmredzami nepatīk.

Artuss Kaimiņš
“KPV LV” līderis

Mēs nezinām, ne jūs, Eglīša kungs [TV3 Ziņu žurnālists], nedz es, nedz Saeimas Juridiskais birojs vai Preses dienests, mēs neviens nezinām, kas tiks ievēlēts Saeimā. Mēs arī nezinām, kas netiks. Līdz ar to tā ir skriešana pa priekšu vilcienam.

Kamēr Kaimiņš cer lauzt ierasto kārtību un likvidēt koalīcijas padomi, pārējās partijas atzīst – bez koalīcijas neiztikt, taču to izveidot būs ļoti grūti, jo, visticamāk, vajadzēs vienoties ne vairs trim partijām, kā tagad, bet piecām.

Ja pašreizējā trīs partiju koalīcija iegūs vērā ņemamu pārstāvniecību Saeimā, tad, visticamāk, būs mēģinājums ap premjerministru Māri Kučinski veidot jaunās valdības kodolu. Taču tad būs jāizvēlas, vai par partneriem ņemt kādu no bijušajiem šo partiju biedriem – Arti Pabriku vai Jāni Bordānu, vai Kaimiņu. Jaunā Vienotība pret pēdējo neslēpj skepsi.

Hosams Abu Meri
“Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs

Līdz šim viņš nerāda nekādu cieņu ne pret vienu no mums, it kā viņš ir izredzēts cilvēks, kas nāk un sola mainīt visu pasauli.

Taču konservatīvie un “Attīstībai/Par!” uzsver, ka stutēt pašreizējo koalīciju negrasās.

Tikmēr vispielaidīgākie ir “Saskaņas” pārstāvji, kuri par sarkanajām līnijām neko negrib dzirdēt.

Sergejs Dolgopolovs
“Saskaņas” biedrs

Es savā laikā tajā pašā Rīgas domē biju priekšsēdētāja vietnieks koalīcijā, kur bija “Saskaņa” un kur bija Nacionālā apvienība. Toreiz tā saucās savādāk, bet mēs sēdējām pie viena galda kopā ar Inesi Vaideri!

Jāpiebilst, ka saskaņā ar ekspertu prognozēm vēl vairāk kārtis varētu sajaukt Latvijas Krievu savienība, kuras ievēlēšana Saeimā esot reāla.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas