Valsts reģionālās attīstības aģentūra gatava uzņemties Centrālās vēlēšanu komisijas IT jomas jautājumus

Saeimā sākušās diskusijas par Centrālās vēlēšanu komisijas nākotni – pievienot to kādai ministrijai parlamentārieši negrib un piesaistīt daudzus jaunus darbiniekus tik mazai iestādei arī nebūšot prātīgi. Tā vietā izskanējusi ideja IT jomas jautājumus nodot citai valsts iestādei, un šo pienākumu būtu gatava uzņemties Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Diskutējot par iespējamajām izmaiņām Centrālās vēlēšanu komisijas darbā deputāti šodien uzklausīja gan pašas iestādes, gan Pārresoru koordinācijas centra pārstāvjus, kuri padziļināti vērtējuši komisijas darbu. Secinājumi – kopumā iestāde strādā labi, bet ir problēmas ar naudas piesaisti laikus un drošības riskiem, kā arī par vēlēšanu organizēšanu atbildot pārāk daudz dažādu iestāžu. Pētnieku ieskatā labākais variants būtu CVK stiprināt, piemēram, paplašinot komisijas locekļu pilnvaras un piesaistot darbā papildu ekspertus.

Inese Kušķe
Valsts kancelejas Valsts pārvaldes politikas departamenta pārstāve

“Lai arī šobrīd CVK sevi pozicionē vairāk kā izpildinstitūciju, patiesībā jau šī “de facto” ir vadošā iestāde ar vislielākajām zināšanām vēlēšanu jomā. Atliek skaidrāk noteikt iestādes jomu politikas izstrādē un stiprināt kapacitāti.”

Deputāti par šādu priekšlikums bija samērā skeptiski.

Ingmārs Līdaka
Saeimas deputāts, “Apvienotais saraksts”

“Gala beigās es saprotu, ka no tiem 11 CVK darbiniekiem mēs būsim tūlīt pakāpušies uz kādiem 50, bet vai tas bija mūsu mērķis. Problēma attiecībā uz CVK patiesība bija šie četri IT speciālisti, ar kuriem viss šis sākās, vai mēs tagad te visu pārāk nesarežģījam, apaudzējot CVK ar liekēžu baru.”

Vairums klātesošo bija vienisprātis, ka CVK ir jāsaglabā, bet IT jautājumi jāuztic kādai citai valsts iestādei, jo problēmas ar vēlēšanu organizēšanu, visticamāk, ir lielākas, nekā redzams no malas.

Skaidrīte Ābrama
Saeimas deputāte, “Progresīvie”

“Man ir stipras aizdomas, ka tas, ka mums liekas, ka CVK viss notiek labi, tā ir tāda ilūzija līdz brīdim, kad būs kārtējais ugunsgrēks un mēs sapratīsim, ka IT sistēmas nemaz nav tik drošas.”

Viktorija Baire
Saeimas deputāte, “Jaunā Vienotība”

“Vajag meklēt iestādi valsts aparāta ietvaros, kas spēj nodrošināt šo kapacitāti. Koncentrēt vai palielināt šo te svaru IT kapacitātei tikai vienai iestādei, kur ir 11 cilvēki, tas nav ne vērtīgi, ne tālredzīgi, ne lietderīgi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts reģionālās attīstības aģentūras pārstāvji pauda, ka teorētiski viņi būtu gatavi IT jomu pārņemt no Centrālās vēlēšanu komisijas savā paspārnē, taču kādus resursus tas prasīs – vēl jāprecizē. Nekādu lēmumu par to deputāti gan nepieņēma un padziļinātas diskusijas vienojās turpināt tad, kad būs apstiprināts jaunais CVK sastāvs.

Pastiprināti interesējas par pašvaldību dzīvi kā Rīgā, tā tālākos Latvijas reģionos. Interesē vietvarās notiekošie politiskie ķīviņi, kā arī sociāla un sadzīves rakstura notikumi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm