tv3.lv

Valdība vienojas, ka bīstamais Salaspils kodolreaktors tiks pilnībā demontēts

Lai uzturētu Salaspils kodolreaktoru, šogad tiks piešķirti 300 tūkstoši eiro. Par to šodien vienojās valdība. Radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanu finansēs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Turklāt netiek izslēgts, ka nāksies pārdot valstij piederošos nekustamos īpašumus, lai iegūtu trūkstošo naudu.

2015. gada 3. februārī 20:16

Gadumijā Salaspils kodolreaktorā divas reizes notika radioaktīvā ūdens noplūde no pazemes tvertnēm. Lai novērstu iespējamo ekoloģisko katastrofu, decembrī un janvārī valdība kopumā piešķīra 134 tūkstošus eiro. Taču ar to bija par maz neatliekamo darbu veikšanai, tāpēc šodien tam tika nolemts atvēlēt vēl 300 tūkstošus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat arī nolemts, ka bīstamā objekta apsaimniekošanu no Latvijas Universitātes pārņemts Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, kura pārziņā tas bija līdz 2011. gadam, jo viens no centra pienākumiem ir apsaimniekot radioaktīvos atkritumus.

Tiesa gan premjerministre pēc valdības sēdes nespēja atcerēties nosaukumu iestādei, kurai nupat uzticēts saimniekot kodolreaktorā.

Šogad uzturēšanai nepieciešamo naudu ņems no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem un Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra budžeta. Kā norāda vides aizsardzības ministrs Kaspars Gerhards, trūkstošo naudu centram nāksies meklēt, iespējams, arī izpārdodot savus īpašumus.

Jautājums, vai ir pareizi radioaktīvos atkritumus apsaimniekot, smeļoties neparedzētu gadījumu budžetā un cerībā, naudu atrast izpārdodot valsts mantu, premjerei šķiet lieks.

Taču jau brīdi vēlāk viņa tomēr atzīst, ka šāda prakse ir nepieņemama.

Valdība arī vienojusies, ka Salaspils reaktors ir pilnībā jādemontē. To plānots veikt četru gadu laikā un tiek solīts, ka sākot ar nākamo gadu, šim mērķim pakāpeniski tiks atvēlēti 5,5-i miljoni eiro. Latvijas Universitātes prorektors Indriķis Muižnieks cer, ka šoreiz tie nebūs tikai tukši solījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Salaspils kodolreaktora demontēšanu valdība tagad atzinusi par prioritāti. Taču uzdevumu varēs īstenot vien gadījumā, ja prioritārs šis mērķis būs arī nākamos četrus gadus pēc kārtas, sastādot valsts budžetu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm