Valdība augstos toņos sastrīdas par finansējumu veselībai

Netipiski kaismīgas diskusijas šodien valdībā par šā gada budžetu. Kolēģi sakašķējās par finansējumu veselības jomai, kurai joprojām daudz nenosegtu vajadzību. Premjers lika manīt, ka tie ministri, kuri neredz iespēju strādāt atbilstoši viņa principiem, droši var atkāpties.

Valdība neierasti augstos toņos spriež par valsts budžetu. Sāpju bērns joprojām veselības joma.

Atbilstoši procedūrai, kad Saeima atbalsta budžetu pirmajā lasījumā un deputāti iesniedz priekšlikumus otrajam lasījumam, valsts galvenais politikas dokuments “atceļo” atpakaļ uz valdību. Ministru kabinetam jāsniedz atzinums par parlamentāriešu piedāvātajām izmaiņām budžetā.

Valdība šodien neatbalstīja nevienu no opozīcijas iesniegtajiem priekšlikumiem budžetā, savukārt pozitīvs atzinums sniegts par atsevišķiem tehniskiem grozījumiem un papildu finansējumu Centrālajai vēlēšanu komisijai. Ministri arī nosprieda, ka to naudu, ko gada laikā izdosies sataupīt, ar atsevišķu lēmumu novirzīs savām prioritātēm. Veselības ministre vēlējās nofiksēt, ka tā būtu viņas pārstāvētā joma, taču premjers kolēģi pārtrauca pusvārdā un uzsvēra, ka šādi visi ministri varētu sūkstīties par finansējumu un nevar vienu nozari likt pāri kopējām valsts vajadzībām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Krišjānis Kariņš
Ministru prezidents, “Jaunā Vienotība”

“Nevienā jomā mēs vairs nevaram valstī virzīt papildu naudu, ja nenāk reformas. Ja kāds ministrs nav gatavs veikt reformas, aicinu pēc šīs sēdes paziņot man. Atbrīvosim vietu, atradīsim kādu, kurš ir. Es neesmu ar mieru mūsu nodokļu maksātājiem teikt, ka politiķi spēj īdēt, atvainojos, īdēt pēc papildu naudām.

Didzis Šmits
zemkopības ministrs, “Apvienotais saraksts”

“Mēs jau varam tagad Līgai klupt virsū, bet tā būtība ir tāda, ka mums deklarācijā ir rakstīts vismaz 12%. Zināma problēma šobrīd Saeimā veidojas ar budžetu. Es noteikti negribu pārspīlēt, visas problēmas ir menedžējamas. Šeit mums jābūt konsekventiem, bet mums arī vajag atbalstu Saeimā. Te kaut kā jāatrod tas ceļs, jo mērķis nav jau nepieņemt budžetu.”

Veselības ministre gatavojas turpināt uzturēt diskusiju par jomai trūkstošu finansējumu, arī Saeimā.

Līga Meņģelsone
veselības ministre

“Protams, mēs darīsim visu iespējamo, lai katru mazāko iespēju izmantotu.”

Nekādas lielas izmaiņas budžetā ministri gan neprognozē.

Arvils Ašeradens
finanšu ministrs, “Jaunā Vienotība”

“Vērtējām, vai mēs varam palielināt fiskālo telpu. Šobrīd tādas iespējasmums nav. Pēc Eiropas Komisijas vērtējuma Latvija ir sasniegusi maksimālo robežu. Vienīgais risinājums ir pārskatīt valdības izdevumus.”

Budžeta stafeti jau rītdien atkal pārņems Saeima.

Žurnālists
Medijos darbojas 10 gadus. Iepriekš strādājis ziņu aģentūrās, savukārt ikdienā TV3 Ziņās vēsta par aktuālo ekonomikā un politikā, padziļināti pievēršoties valdības darbam, transportam un enerģētikai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm