tv3.lv

Vairāki opozīcijas deputāti pievienosies Gobzema partijai

Vairāki Saeimas opozīcijas deputāti plāno kļūt par politiķa Alda Gobzema jaundibināmās partijas “Likums un kārtība” biedriem, liecina Gobzema paziņojumi sociālajos tīklos.

2021. gada 8. janvārī 14:12

Līdztekus iepriekš atklātiem topošās partijas valdes locekļiem politiskā spēka vadībā būs arī Jūlija Stepaņenko un Ļubova Švecova, kuras Saeimā tika ievēlētas no “Saskaņas” saraksta. Līdz ar to līdztekus Gobzemam partijas valdē būs četri esošie parlamentārieši, ieskaitot Karinu Sprūdi, kura savulaik bija “Saskaņas” deputāte Ādažu domē, bet Saeimā tika ievēlēta kopā ar Gobzemu no “KPV LV” saraksta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Partijas dibināšanas manifestā pausta nostāja, ka jauns politiskais spēks nepieciešams, jo “Latvija atrodas strupceļā un stagnē”. Uzsverot iedzīvotāju skaita samazināšanos un valsts pārvaldes dzīvošanu “savā pašu radītā realitātē”, partijas veidotāji pauž, ka valstij, kurā ir “īstu līderu trūkums”, nav nākotnes. Gobzemam būšot partija, kas “vienotu tautu un kas iestātos par to sabiedrības daļu, kas izvēlas neuzticēties sevi izsmēlušiem un morāli bankrotējušiem politiķiem”.

Partijas vērtību vidū būšot stipra ģimene, tauta un valsts, kā arī tradicionālās kristīgās vērtības. Tāpat akcents partijas manifestā likts uz izglītību, pensionāriem, Latvijas tautas protekcionismu, “smagu darbu par taisnīgu atlīdzību”.

Manifestā skaidrots, ka partijas rindās tiek gaidīti “drosmīgi cilvēki, kuri uzskata, ka politiķiem jādzīvo vienā realitātē ar tautu, valsts nedrīkst akli pildīt Eiropas Savienības un NATO norādes”. Tāpat tiek gaidīti cilvēki, kuri var “aizmirst savus kompleksus”, atzīt visas vēsturiskās traumas un dzīvot šodien. Partija iestāšoties par dabiskas ģimenes aizsardzību, kurā māte ir sieviete, bet tēvs – vīrietis, jo tie ir “dabas un dieva likumi”. Partija nevilkšot “sarkanās līnijas” starp valsts pilsoņiem.

Topošā partija sola “radikālas izmaiņas” valsts pārvaldē, izglītība un ekonomikā, uzsverot tautas vēlēta Valsts prezidenta nepieciešamību. Tāpat plānots Saeimas deputātiem ļaut turpināt strādāt pamatdarbā ārpus parlamenta, kā arī palielināt ministru pilnvaras un samazināt ierēdņu ietekmi. Izglītības jomā tiek solīts valsts finansējumu koncentrēt tikai piecās augstskolās, savukārt skolas tikšot pārņemtas valsts pārziņā. Gobzems sola samazināt administratīvās barjeras uzņēmējiem, turklāt iecerēts “nešķirot investīcijas, bet radīt tām pievilcīgu vidi, neatkarīgi no to izcelsmes valsts”.

“Mēs neko nesolām,” partijas manifesta nobeigumā raksta tās autori, apgalvojot, ka solīt nozīmējot melot, savukārt dokumentā ietvertie uzdevumi esot ideāli, pie kuriem plānots turēties darbā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, partijas dibināšana šodien plānota plkst. 20.00, šim procesam norisinoties platformā “Zoom”. Topošajiem partijas biedriem gan būs jāapstiprina sava vēlme kļūt par partijas dibinātājiem pie notāra.

Gobzems pauda, ka jaunās partijas darbības principi būs kā lūšiem, proti, būt “gracioziem, spēcīgiem un tālredzīgiem”. Lūsis būs ietverts arī partijas logo.

Jaunveidojamās partijas valdē būs Gobzems, Sprūde, Agris Freifalts, Jānis Ronis, Liāna Teličenaite, Daniēls Āboliņš, Jānis Brūveris, Marita Klikiča, Jānis Zalte. Gobzema ieskatā, topošie partijas valdes kolēģi ir “ne tikai gudri, bet arī skaisti cilvēki”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm