tv3.lv

“Vai, budžets ir smags, Šadurska kungs!” Saeimas deputāti joko par 2016. gada budžeta portfeli

Ievērojot tradīciju, finanšu ministrs Jānis Reirs trešdien mēroja ceļu no Finanšu ministrijas līdz Saeimai, lai parlamentā nogādātu valsts budžeta portfeli.

2015. gada 30. septembrī 14:32

2016. gada valsts budžetā izdevumiem paredzēts veltīt 7,7 miljardus eiro, bet ieņēmumi būs 7,4 miljardi eiro. Budžeta deficīts plānots viena procenta apmērā no iekšzemes kopprodukta. Nododot budžeta portfeli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei, finanšu ministrs akcentēja, ka gada budžets vērsts uz drošības stiprināšanu un lielāks budžeta pieaugums ir aizsardzībai un iekšlietām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šis budžeta projekts tika izstrādāts atbildīgi un atbilst tām ģeopolitiskām un iekšpolitiskām situācijām, un nodrošina mūsu galveno prioritāti – mūsu drošības stiprināšanu. Gan iekšējo drošību, gan ārējo drošību,” teic finanšu ministrs Jānis Reirs.

“Vai, budžets ir smags, Šadurska kungs!” turot rokās portfeli, norādīja Saeimas spīkere Ināra Mūrniece. Uz to Šadurskis vērsās ar jautājumu pie finanšu ministra: “Reira kungs, par cik miljoniem smagāks par pagājušā gada portfelīti? Es tā vērtēju, uz svaru kādi 200 miljoni vairāk.”

Skaties foto:

Saeimas Budžeta komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis akcentēja, ka šogad nav vēlēšanu gads, tāpēc būs vairāk laika budžeta izskatīšanai. Viņš arī kā nepamatotu noraidīja uzņēmēju organizāciju kritiku par to, ka budžets neveicinās ekonomisko izaugsmi. Finanšu ministrs nodeva arī zibatmiņu ar nākamā gada budžeta projektu elektroniskā formā. Zibatmiņa ievietota kastītē ar Mildas tēlu no monētas. Budžetu galīgajā lasījumā plānots apstiprināt 30. novembrī.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm