tv3.lv

Ušakovs un domubiedri noliedz, ka mēra kabinetā plānojuši priekšvēlēšanu mītiņu

Rīgas mērs Nils Ušakovs šonedēļ bija masveidā izsūtījis vēstules, lai iedzīvotāji, kuri ir neapmierināti ar Citadeles darījuma norisi, šodien ierodas uz mītiņu Doma laukumā.Tautas protesta vietā bija sanākušas Saskaņai draudzīgas biedrības un organizācijas, kuras iepriekš mītiņam mobilizēja pats Rīgas mērs. Tiesa ne mērs, ne Saskaņai draudzīgās organizācijas nevēlējās saskaņotās darbības atklāt.  

2014. gada 28. septembrī 19:40

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Piektdienas vakars. Rīgas domē darbs ir beidzies. Gaisma spīd tikai domes priekšsēdētāja Nila Ušakova kabinetā. Mērs tikko pārradies no Kazahstānas.

“Darba diena ir beigusies. No komandējuma esmu atlidojis tikko. Un man ir pienākums aktualizēt to, kas ir noticis Rīgā pa šīm dienām, kamēr es neesmu bijis galvaspilsētā.   Šeit ir gan Rīgas domes deputāti. Gan palīgi. Gan mani kolēģi no Saeimas. Tas ir normāls stils, ka es tiekos pie sevis ar cilvēkiem,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Ušakovs izvairās atbildēt vai savu kabinetu izmanto, lai kopā ar partijas biedriem un draudzīgajām biedrībām un organizācijām piektdienas vakarā plānotu svētdien gaidāmo priekšvēlēšanu mītiņu pret Citadeles pārdošanu. Uz to Ušakovs aktīvi aicinājis ierasties gan izmantojot socialos portālus, gan tūkstošiem epasta vēstulēs.

Nekā personīga: Vai ir plānots runāt par svētdienas pasākumu Doma laukumā?
Nils Ušakovs: Mēs runāsim par visiem aktuālajiem jautājumiem. Sākot no domes aktivitatēm, kas ir galvenais, un arī par citām lietām.
N.P.: Arī par svētdienas pasākumu?
N.U.: Mēs runāsim par daudzām lietām.
N.P.: Vai arī par svētdienas pasākumu?
N.U.: Mēs runāsim par daudziem jautājumiem.
N.P.: Arī par to?
N.U.: Saku vēlreiz. Mēs runāsim par daudziem jautājumiem.
N.P.: Kāpēc jūs nevarat atbildēt, vai arī par svētdienas pasākumu?
N.U.: Tāpēc, ka es vēl nezinu. Es tikko sāku to sanāksmi, veltot sākumā laiku jums un kad runāšu ar kolēģiem es redzēšu, kas ir aktuālākais.

Lai arī runāšanu par svētdienas mītiņu mērs neapstiprina, ieradušās biedrības, organizācijas un arī partijas biedri, kas Ušakovam palīgā nākuši rīkojot dažādas akcijas pie Saeimas un Rīgas domes. Arī Sandris Bergmanis – sportists, kurš no legālo narkotiku apkarotāja nu kļuvis par Saskaņas deputāta kandidātu Saeimas vēlēšanās. Ierodas arī saskaņieši ar pieredzi masu pasākumu rīkošanā – Vadims Baraņņiks,Vjačeslavs Stepaņenko un Maksims Tolstojs. Ierodas arī Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka p.i. Andrejs Aronovs. Vēl pirms gada viņš bija tikai deputāta kandidāts no Saskaņas rindām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

 Nekā personīga: Par ko bija sanāksme?
Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka p.i. Andrejs Aronovs : Darbu jautājumu apspriešana.
N.P. Par ko?
A.A. Nu mums bija jāatskaitās par to, kas bija paveikts pa tām dienām, kāmēr priekšsēdētājs nav uz vietas.

Arodbiedrības LABA vadītājs Raimonds Gailis – Rīgas domes deputāts un uzņēmuma ”Rīgas Satiksme” arodbiedrības LABA valdes priekšsēdētājs. Arodbiedrība bijusi viena no aktīvākajām Ušakova atbalstītājām dažādos mītiņos un piketos.

 Raimonds Gailis: Tieši to pašu varu.. Par to, kas aktuāls noticis pilsētā šajā…
Nekā personīga: Par svētdienu nē?
R.G.: Nē.
N.P.: Kāpēc nē?
R.G.: Tā vēl nav aktualitāte šobrīd.
N.P.: Jūs nepiedalīsities tur?
R.G.: Piedalīšos.
N.P.:Un par to nerunājāt ar mēru?
R.G.: Nē.
N.P.: Tiešām?

“STOP DRUGS” vadītājs Sandris Bergmanis pēc brīža nāk atkal. Nu jau kopā ar sporta kluba un apsardzes firmas “ARKAN” vadītāju un viņa kompanjonu – Saeimas deputātu kandidātu Andri Morozovu.

 Nekā Personīga: Un par ko jūs?
“Saskaņa” Saeimas deputāta kandidāts, biedrības STOP DRUGS vadītājs Sandris Bergmanis: Es? Es par aktualitātēm Kazahstānā. Es biju… Es tikko atbraucu no Astanas no Kazahstānas. Nu – par aktualitātēm.

Nekā personīga: Gribējām pajautāt, par ko bija sanāksme?
Sporta kluba un apsardzes firmas ARKAN valdes priekšsēdētājs Vitālijs Dubovs: Es nebiju sanāksmē.
N.P.: Kur tad jūs bijāt?
V.D.: Es iegāju iekšā paskatīties.

Morozovu domē TV3 sastop arī brīvdienās. Viņam kā aktīvam sporta dzīves atbalstītājam esot izdevies ar domi sarunāt pavisam bez maksas izmantot domes sēžu zāli. Plānotais pasākums – Morozova un sporta kluba ARKAN īpašnieka pirms gada dibinātas biedrības ”Par sportisku sabiedrību” sanākšana. No politiķiem ieradušies tikai pārstāvji no Rīgas mēra partijas Saskaņa.

“Mēs uzrakstījām iesniegumu no sabiedriskās organizācijas. Jo pa lielam mēs esam sabiedriska organizācija. Un visas zāles prasa maksu. Mēs neesam komercorganizācija. Un šeit arī piedalīsies Valērijs Petrovs. Viņš ir arī Rīgas domes deputāts, kurš ir ”RIGA bez narkotikām” biedrs un par samaksu nebija runa,” skaidro Andris Morozovs.
Nekā personīga: Tad jebkura sabiedriska organizācija var rakstīt Rīgas mēram un var dabūt zāli?
A.M.: Mēs nerakstījām Rīgas mēram. Mēs rakstījām Radzēvičam.
N.P.: Kam?
A.M.: Radzēvičam.
N.P.: Nu tad jebkura sabiedriska organizācija var šādi tās telpas arī dabūt?
A.M.: Es domāju, ka jā. Mēs uzrakstījām un mēs dabūjām.

Morozovs noliedz, ka tas ir priekšvēlēšanu aģitācijas pasākums. Un arī nekalpo kā aģitācija sportiskajiem kolēģiem piketēt pret Valdību Doma laukumā.

 Nekā personīga: Par rītdienas pasākumu. Kāds varētu no šiem sporta cilvēkiem piedalīties Doma laukuma mītiņā?
Andris Morozovs:  Es noteikti arī pats piedalīšos. Un katram cilvēkam ir pašam sava izvēle. Mēs nevienu nevaram piespiest. Vai biedēt ar to, lai viņš ietu vai neietu uz to pasākumu. Tā ir katra cilvēka brīva izvēle.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Svētdienas pēcpusdiena. Vecrīgā Doma laukumā sanāk tie paši saskaņieši un viņiem draudzīgie dažādu biedrību līderi, kurus sastapām piektdienas vakarā pie mēra Ušakova kabineta durvīm, kur viņi it kā runājuši par braucienu uz Kazahstānu.

 Nekā personīga: Ko tad jūs pie mēra piektdien runājāt?
Rīgas domes deputāts (Saskaņa) Maksims Tolstojs: Par ko?
N.P.: Pie mēra.
M.T.: Par ko mēs runājām?
N.P.: Plānojāt šodienas pasākumu?
M.T.:Arī tā. Jā.
N.P: Pie mēra kabinetā?
M.T.:Pie mēra kabinetā. Jā.
N.P: Vai tad tā drīkst?
M.T.:Kāpēc ne?
N.P:  Tas jau priekšvēlēšanu pasākums.
M.T.:: Nē. Mēs runājām par to, lai viss būtu ļoti droši un kārtīgi. Viss.

Pie mēra piektdien redzēts arī kungs, kurš svētdien Doma laukumā atbild par skaņu un tehniku.

 Nekā personīga: Gribējām noskaidro, ko piekdien darījāt domē?
Apskaņotājs: Par tehniku. Viss. Tas ir baigi interesanti?
N.P.: Jā.
A.: Par tehniku, kas jāliek.

 

Nekā personīga: Jūs tā kā rīkotāju pusi pārstāvat?
Rīgas domes deputāts (Saskaņa) Aleksandrs Baraņņiks: Jā.
N.P.: Kā tas pasākums varētu noritēt?
A.B.: Mierīgi.
N.P.: Un kāpēc tik daudz policistu šodien te?
A.B.: Tāds ir viņu darbs.
N.P.: Jūs esat viņiem to darbu radījuši.
A.B.: Nu tas ir viņu darbs.

 Kā ierasti Saskaņas rīkotos mītiņos ierodas labi organizēti un skaņu ierīcēm  aprīkoti atbalstītāji no Rīgas satiksmes arodbiedrības.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par drošību rūpējās apsardzes firma STRONG. Bet šoreiz viņiem bija arī palīgi. Daļa sportistu, kuri vēl dienu iepriekš piedalījās Saskaņas kandidāta Morozova rīkotajā sportistu sumināšanas pasākumā Rīgas domē. Šodien saskaņietis kopā ar nu jau apsardzes formās tērptiem sportistiem ieradās uz mītiņu Doma laukumā. Par vienu no apsargiem kļuvis arī sporta biedrības līderis Vitālijs Dubovs. Kopā ar šiem vīriem daraudzīgi runājas arī mērs Nils Ušakovs.

Atšķirībā no citām reizēm politiķi un biedrību līderi neizmantoja Rīgas pilsētas karogus, bet pie atlokiem bija piesprauduši sarkanbaltsarkanas lentītes. Vairāki Saskaņas politiķi vicināja Latvijas karogus. Pasākums bija mierīgs un beidzās nepilnu divu stundu laikā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm