Ušakovs komentē apsūdzības par 10 miljonu eiro zaudējumu radīšanu Rīgas pašvaldībai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izvirzītās apsūdzības par 10 miljonu eiro zaudējumu radīšanu Rīgas pašvaldībai ir politiski motivētas, pārliecināts Eiropas Parlamenta deputāts, kādreizējais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

11. maijā 18:24

Viņš aģentūrai LETA pauda pārliecību, ka KNAB rosinātās apsūdzības pamatā ir esošās Rīgas domes vadības pozīcija, ka pašvaldības sociālie izdevumi ir traktējami kā krimināli sodāmi zaudējumi. Ušakovs uzskata, ka  “lielāku absurdu” viņš vēl nav sastapis, savukārt minētā pozīcija “izcili piestāv” jaunai Rīgas varai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ušakovs ironizē, ka viņš tiek turēts aizdomās par to, ka viņš kā mērs vadījis domes sēdi, kuras rezultātā domes deputāti, apspriežoties un brīvi balsojot, pieņēma normatīvu aktu par atlaižu piešķiršanu konkrētām pasažieru grupām Rīgas pilsētas sabiedriskā maršruta tīklā.

“Šī domes lēmuma rezultātā pensionāri un skolēni varēja izmantot bezmaksas visa veida sabiedrisko transportu Rīgā – sākot ar tramvajiem un beidzot ar mikroautobusiem. Pensionāru un skolēnu braucieni tika kompensēti pēc viena un tā paša tarifa, kas bija vienāds visiem – 1,15 eiro,” uzsver politiķis, piebilstot, ka Rīgas dome šos braucienus kompensējusi un tas domes budžetam kopumā izmaksāja vairāk nekā 10 miljonus eiro.

“Izmeklēšanas ieskatā, šie ir zaudējumi, kas būtu uzskatāmi par kaitējumu Krimināllikuma izpratnē,” norāda Ušakovs, minētajam nepiekrītot un uzsverot, ka visu funkciju realizācijai pašvaldībām nepieciešami finanšu resursi. Savukārt visu funkciju nodrošināšana ir pašvaldību izdevumi un izmaksas, kuras, kā uzsver politiķis, nedrīkstot uzskatīt par kaitējumu krimināltiesiskā izpratnē.

Ušakovs nesaprot, vai tiešām, piemēram, sabiedriskā transporta brīvbiļetes svētkos un tā dēvētās “puteņa” brīvbiļetes ziemā ir kaitējums. Viņaprāt, caur šādu prizmu tad varētu skatīt arī Rīgas vicemēra Viļņa Ķirša (JV) paziņojumu par unikālu Dziesmu un deju svētku braukšanas biļeti 10 dienām par fiksētu cenu – 10 eiro. Bijušais galvaspilsētas mērs uzsver, ka esot pašsaprotami, ka uzņēmumam “Rīgas satiksme” pasažieru pārvadāšanas pašizmaksa ir lielāka, taču ar mērķi nodrošināt kārtību, ērtāku un mobilāku pārvietošanās svētku laikā pilsētā, Rīgas pašvaldība pamatoti nolēma piemērot biļešu atlaides svētku laikā.

“Šāda rīcība ir loģiska, lai gan Rīgas pašvaldībai ir jāpiemaksā pasažieru pārvadātājam par pasažieru pārvadāšanu,” akcentē politiķis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgi Ušakova ieskatā rīkojusies arī Jūrmalas dome, kas pieņēma lēmumu slēgt sadarbības līgumu ar pasažieru pārvadātāju AS “Pasažieru vilciens”, lai Jūrmalā deklarētajiem iedzīvotājiem nodrošinātu iespēju bez maksas pārvietoties vilcienu maršrutā Rīga-Ķemeri un Ķemeri-Rīga.

“Vai aizdomas vajadzētu izvirzīt tagad arī pret Jūrmalas domi un esošo Rīgas domi?” retoriski vaicā Ušakovs.

Viņaprāt, KNAB virzītais process ir “pilnīgi politiski motivēts pasākums”, tomēr Ušakovam neesot šaubu, ka viņam “kārtējo reizi izdosies pierādīt savu taisnību”.

Kā ziņots, KNAB rosinājis Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt Ušakovu, viņa toreizējo vietnieku Andri Ameriku (GKR) un vēl vairākas personas lietā par aptuveni desmit miljonu eiro zaudējumu radīšanu Rīgas pašvaldībai un tās kapitālsabiedrībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm