Tieslietu ministrija grib ļaut tiesu izpildītājiem piestrādāt kā parādu piedzinējiem

Tieslietu ministrijas iecere – ļaut tiesu izpildītājiem piepelnīties kā parādu piedzinējiem – izraisījusi asus iebildumus no uzņēmēju vidus. Parādu piedzinēju asociācija brīdina, ka tas radītu milzīgus korupcijas riskus un sarežģītu dzīvi tieši mazaizsargātajiem parādniekiem. Tomēr ministrija no ieceres atkāpties neplāno, norādot, ka līdzīga sistēma jau pastāv ārzemēs.

2015. gada 19. jūnijā 19:15

Tieslietu ministrijas iecere ļaut zvērinātiem tiesu izpildītājiem piepelnīties, piedzenot parādus ne tikai pēc tiesas lēmuma, bet arī ārpustiesas ceļā, izsaukusi pamatīgu neizpratni iestāžu un uzņēmēju vidū. Līdz šim Latvijā to drīkstēja darīt tikai īpaši licencēti privātie uzņēmumi. Viņus pārstāvošā asociācija tagad brīdina, ka ministrijas iecere ir liela kļūda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Atverot parādu piedziņas pakalpojumu tirgu tiesu izpildītājiem, asociācijas uzņēmumiem parādītos virkne konkurentu, kuri turklāt darbotos pēc citiem spēles noteikumiem. Piemēram, tiesu izpildītājiem nebūtu jāiegūst licences, un par viņu rīcību varētu sūdzēties nevis Patērētāju tiesību aizsardzības centram kā līdz šim, bet gan tikai Tiesu izpildītāju padomē vai tiesā. Tas daudziem var nebūt pa kabatai. Tieslietu ministrija no šiem pārmetumiem atgaiņājas, norādot, ka jauno kārtību paredzošais likumprojekts vēl nav pat izstrādāts, tādēļ, kā tā darbosies, vēl nevar pateikt.

Kaut arī diskusijās noraidošu viedokli par ministrijas ieceri paudusi virkne citu valsts iestāžu, kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs un Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, ministrija no ieceres atteikties neplāno. Tā atsaucas uz ārvalstu pieredzi, kurās līdzīga sistēma veiksmīgi darbojoties.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm