tv3.lv

Tavars: Pleša lēmums par Ikšķiles mēra atbrīvošanu no amata ir “koalīcijas izrēķināšanās ar opozīciju”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Artūra Toma Pleša (AP) lēmums par Ikšķiles domes priekšsēdētāja Induļa Trapiņa (LZP) atbrīvošanu no amata ir “acīmredzama koalīcijas politiķu izrēķināšanās ar opozīciju”, aģentūrai LETA pauda Latvijas Zaļās partijas līderis, Saeimas deputāts Edgars Tavars (ZZS).

2021. gada 1. martā 14:59

Tavars norādīja, ka ir jāņem vērā konteksts, ka bijušais reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) un pašreizējais ministrs Plešs virzīja administratīvi teritoriālās reformas (ATR) īstenošanu. LZP priekšsēdētājs pauda, ka Ikšķiles iedzīvotāji esot bijuši pirmie, kuri sāka rīkot protesta akcijas pret to, kā viņu pašvaldību ietekmētu ATR.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šajā laikā Ikšķiles domes priekšsēdētājs Trapiņš nolēma sarīkot iedzīvotāju aptauju par ATR, kas tika anulēta un par šo soli pie varas esošie viņam esot uzsūtījuši policiju, norādīja Tavars. Līdz ar to pozīcijas politiķis retoriski vaicā, kur ir “Attīstībai/Par!” “demokrātija, kur ir liberālisms? Tikai lozungos”.

LZP līderis arī apgalvoja, ka daļa pārmetumu Trapiņam esot saistīti ar laiku, kad Ikšķiles domes vadītājs bijis saistīts ar partiju “Vienotība”. Tavars pauž neizpratni, kāpēc šajā laikā, kad viņš bija kopā ar koalīciju, nedz “Vienotība”, nedz toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (NA) neesot redzējuši šos pašlaik veltītos pārmetumus.

LZP priekšsēdētājs uzskata, ka tagad tiekot īstenota pieeja “iedodiet cilvēku un pantu atradīsim”.

Reizē gan Tavars arī pauž, ka Trapiņam veltītie pārmetumi “izskatās slikti”, ka Tavaram nav tiem atspēkojuma, jo viņš nav no amata atbrīvotā Ikšķiles domes vadītāja advokāts. Tajā pašā laikā Saeimas deputāts domā, ka, ja Trapiņš nebūtu pretojies ATR, neviens par attiecīgajiem pārmetumiem neuzzinātu.

Tavara ieskatā šis lēmums arī parādot, ka Plešs esot “nekompetents ministrs”, jo lēmumu vajadzējis atstāt Ikšķiles domes ziņā.

Deputāts pieļauj diskusiju ar kolēģiem par likuma grozījumiem, lai lēmumu par pašvaldības vadītāja atbrīvošanu no amata nevarētu pieņemt politiski ievēlēta persona – ministrs, bet gan, ka šādus jautājumus izlemtu, piemēram, tiesa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Politiķis pauž, ka Pleša pārstāvētajai “Attīstībai/Par!” der zināt, ka cilvēki pašvaldību vēlēšanās spēs atšķirt “graudus no pelavām”.

LETA jau vēstīja, ka par dažādiem pārkāpumiem, kas ir konstatēti Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja darbā, Plešs pagājušajā nedēļā parakstījis rīkojumu par Ikšķiles pašvaldības vadītāja Trapiņa atbrīvošanu no amata.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm